Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főfoglalkozású aktív státuszba...

Főfoglalkozású aktív státuszban dolgozom bruttó 75000 Ft-ért, amikor a minimálbér 78000 Ft bruttó. A bérpapíron szerepelni kell annak, ha részmunkaidős lettem? Ezt a fizetést nem kell a minimálbér összegére emelni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 12:08
 1/5 Fülünyúl válasza:
A bérjegyzéken nem feltétlenül szerepel, de valahol rögzítve kell legyen hogy teljes vagy részmunkaidős vagy. Ha teljes munkaidőben vagy alkalmazva, akkor pedig kötelező megkapnod a minimálbért, különben adómanó análisan zaklatja a céged.
2011. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Már 3 éve ennyi a bruttóm, és eddig mindig követte a nettó fizum változása az aktuális adótörvényeket, csak mivel a minimálbér meghaladta a bruttó bérem, nem történt semmi. A könyvelőnek ebben az esetben nem kell figyelmeztetni a munkaadót? Hogy, esetleg átraktak részmunkaidős státuszba, arról kell értesítést kapnom?
2011. febr. 8. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:
A könyvelőd elvileg szólt a főnöködnek. Birom, mindig mi könyvelők vagyunk a hibásak. Egyébként pedig igen ha részmunkaidős lettél, az munkaszerződés módosítással jár együtt elvileg. És ugye persze ezt megint csak a könyvelőnek kéne csinálnia szerinted? Kinomban én mindig megcsinálom, pedig nem az én dolgom lenne.... És ha teljes munkaidős vagy akkor a minimálbér 78 ezer forint bruttó. És mivel a módosításról szólni a könyvelőnek is a főnököd feladata, mert ezt a döntést könyvelő nem hozhatja meg, mivel NEM A KÖNYVELŐ GYAKOROLJA A MUNKÁLTATÓI JOGOKAT, ne a könyvelőt szidd légyszives.... Persze tudom köztünk is vannak olyanok amilyenek sajnos látom a munkám során, de....
2011. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Úgy néz ki, hogy félreértettél. Nem volt szándékomban a cég könyvelőjét szidni, különben is távol áll tőlem mások munkáját kritizálni. Ebben az esetben, ha nem emelték meg a bérem az aktuális minimálbérre, akkor a főnököm a hibás? Azt szeretném még kérdezni, hogy ilyenkor a könyvelőnek nem kell szólni, ha a főnök nem adja meg a kötelező béremelést?
2011. febr. 8. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
A könyvelőnek illik szólni, reményeim szerint szólt is, de ezt én nem tudom megmondani, kérdezd meg a főnöködet.. Ha nem akkor sürgősen váltson könyvelőt mert baj lesz
2011. febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!