Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010. decemberi teljesítésű...

2010. decemberi teljesítésű számlát hogy tudom lekönyvelni most?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, h van egy decemberi teljesítésű számla, ami véletlenül a januáriak közé keveredett. Hogy könyveljem le? Áfás. Felvihetem a 2011-es programba, és az áfáját állítsam januárra? A 2010-es programban már nem könyvelhetem le.
2011. febr. 10. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy beérkező vagy kimenő számla, és milyen időszakonként kell az Áfa-t bevallani.
2011. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És azt is jó lenne tudni, hogy egyéni vállalkozóról vagy társaságról van szó. Szóval a lényeges infók hiányoznak.
2011. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első kérdés: bevételi számla, vagy kiadási?

Második kérdés: Miért nem tudsz könyvelni a 2010-es programba?


Ha éves ÁFA bevalló vagy, akkor még semmiről sem késtél le. Ha negyedéves, és bevételi számla, akkor bizony én megcsinálnám az ÁFA önrevíziót, mert ha az apeh veszi észre, akkor az többe kerül.

Ha kiadási számla, (és önrevíziózod a már elküldött bevallásodat), akkor biztos, hogy bekérik ellenőrzésre, mivel ez esetben a befizetendőd csökkent. Vagyis ez esetben mérlegelném, hogy megéri-e önrevíziózni. (Ha bekérik ellenőrzésre az anyagot, az szinte kizárt, hogy egyéb hibát ne találjanak benne, hiszen erre mennek rá, hogy bírság). Tehát mekkora az összeg, mit nyerhetsz, ill. mit veszíthetsz vele, ha kihagyod, ill. ha önrevíziózod az ÁFA bevallásodat.

Olyat nem tudok elképzelni, hogy egy könyvelő-program egy idő után nem enged belenyúlni az adatokba!!

2011. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bejövő számla. Havonta van bevallást. Társas vállalkozás. Be tudok lépni a 2010-es programba, tudnék is rögzíteni, de a decemberi áfát már elküldtük.
2011. febr. 10. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bejövő számla miatt nem kell önrevíziózni, beteheted a januári áfa bevallásba. A költség viszont 2010-es.
2011. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!