Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja-bevallás adójóváírással...

Szja-bevallás adójóváírással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ebben az évben (ha jól emlékszem ettől az évtől), ha beírom a jogosultsági hónapok számát, akkor kiszámolja mennyi adójóváírás jár, és most nem lehet benne javítani. Az a gondom vele, hogy az egyik hónapban, amikor jogosultság van adójóváírásra, csak 1 nap van jövedelem, és így nem vehetem igénybe a teljes összeget csak arányosan. Volt ilyen másnál is? Hogy lehet megoldani?

Próbáltam csevegni a NAV-os ügyfélszolgálattal, de az halott ügy :(


2011. febr. 10. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy arányosan veheted igénybe az adójóváírást-az előző években sem volt ilyen.

Ha csak egy napot dolgoztál egy hónapban az a hónap jogosultsági hónap.

2011. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ha 1 napot dolgozok egy hónapban, akkor is jár a 15.100 Ft?
2011. febr. 10. 12:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint arra a hónapra
2011. febr. 10. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. De nyilván csak akkor, ha van annyi adód. Adókedvezményt ugyanis csak annak a mértékéig vehetsz igénybe.
2011. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm a segítséget :-)
2011. febr. 10. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van olyan jövedelmed, amire nem vehetsz igénybe adójóváírást, és az adójóváírásra jogosító jövedelmed adója kevesebb, mint a havi 15100 forint, akkor csak az adójóváírásra jogosító jövedelem adóját vonhatod le, a másik jövedelmedből nem vonhatsz le.

Pl. 12 hónapra jár az adójóváírás, ami 181200 forint lenne, de az adójóváírásra jogosító jövedelmed számított adója csak 120000 forint, és van más jövedelmed, (ami után nem vagy jogosult adójóváírásra) annak az adója 50 ezer forint, akkor csak 120ezer ft adójóváírást vehetsz igénybe, az 50ezret nem igényelheted vissza.

2011. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy melyik jöv. után vonhatom le, és csak az adó mértékéig, csak ebben az adójóváírásban nem voltam biztos, hogy részarányos-e. De köszönöm szépen a segítséget!
2011. febr. 10. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!