Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Úgy hallottam hogy idén az...

Úgy hallottam hogy idén az adóbevallást az Apeh megcsinálja. Ennek mi a folyamata? Beviszem a papírjaim és ennyi? Hová? Kihez? Pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az adócsomagban van egy nyilatkozat (0853Ny-01) a száma, azt kell kitölteni és február 16-ig beküldeni az APEH-nak.

2009. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tehát ha jól értem ingyenes?
2009. febr. 11. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy az! Évek óta van ilyen lehetőség egyébként.
2009. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezzel együtt ez a második év.
2009. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2005-től van adóhatósági adómegállapítás (ADAM). Ezt idén egyszerűsített bevallásnak nevezik, de ugyanúgy működik.
2009. febr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerűsített adómegállapítás éppen az ADAM-ot (ADóhatósági AdóMegállapítást váltja ki.)

Az ADAM és az egyszerűsített bevallás közel sem azonos.

Az ADAM esetében volt egy éves munkáltatói adatszolgáltatás és volt egy csomó igazolás, nyilatkozat, amit az adóhatóságnak kellett átadni.

Volt olyan év, hogy az ADAM-hoz adandó nyilatkozaköteg hosszabb volt, mint sok adóbevallás.


Az egyszerűsített bevallásnál az évközi bevallásokból és év végi adatszolgáltatásból, egy kétoldalas nyilatkozat alapján dolgoznak.

2009. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!