Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg tudná nekem mondani...

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mi ez?

Figyelt kérdés

Kaptam az egyetemtől egy papírt, amin az áll, hogy "A kifizető(...) által az szja előleg levonásánál figyelembe vett összegekről kiadott igazolás, a 2010. évi személyi jövedelemadó és különadó bevallásához"

Életembe nem láttam még ilyet. Meg van itt vagy 100 pont felsorolva teljesen hülye össze-vissza számozással, 2-3 hely ki is van töltve illetve alá is van írva. Mit kell ezzel csinálni?


2011. febr. 16. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kaptál pénzt az egyetemtől, akkor ez a kimutatás, amit az adóbevallásodhoz kell felhasználnod.
2011. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, igen, de ez hogy működik? Azt se tudom hogy kell adóbevallást csinálni, intézni, stb. És hogy tudom felhasználni?
2011. febr. 16. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Szépen összegyűjtöd az összes papírt, amit kapsz (esetleg diákmunkáról, stb.-ről) és letöltöd az ABEV programot az APEH honlapjáról. Ezután nincs más dolgod, mint a kapott nyomtatványon megnézni azoknak a rubrikáknak a megnevezését, amelyekbe bármilyen összeg van írva és átmásolni a nyomtatványkitöltő program ugyanolyan szövegű rubrikáiba.

Ezután már csak le kell ellenőrizned a programmal, hogy mindent kitöltöttél-e. Ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor a magyarorszag.hu-n keresztül online is leadhatod a bevallást, ha nincsen akkor bemész az APEH-hez és kérsz ott nyomtatványt, átmásolod a programból a papírra az adatokat, bedobod egy borítékba és elküldöd a lakóhelyed szerinti APEH kirendeltségre szigorúan tértivevényesen, hogy tudd igazolni az elküldést.

2011. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerübb a papírokat elvinned egy könyvelőhöz ha még ennyire kezdő vagy benne, kb. 3000 ft-ért megcsinálja és nem lesz benne hiba az biztos
2011. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
áh, még az ösztöndíj se jött meg.Az a második az viszont köszi
2011. febr. 16. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt más jövedelmed 2010-ben ezen kívül? Az igazoláson csak az ösztöndíj szerepel, vagy valami munkadíj is? Mert ha semmi más nem volt, és csak ösztöndíjat kaptál, akkor az adómentes, nem is kell bevallást készítened.De a legegyszerűbb és legbiztosabb, ha bemész az APEH-hoz, és megmutatod az ügyintézőnek a papírodat.Ő ingyen és tuti jól megcsinálja neked a bevallást.
2011. febr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A február 15-i határidő után már nem fogja az adóhatóság megcsinálni az adóbevallást. Eddig be kellett volna nyújtani a dokumentumokat nekik, mert a határidő jogvesztő jellegű.
2011. febr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
csakis az ösztöndíjról jött, semmi más egyenlőre nincs, de lehet, hogy rákérdezek egyik ismerősömnél, mert ő dolgozott ott.
2011. febr. 17. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!