Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg tudná nekem mondani...

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mi a különbség áfás és sima számla között?

Figyelt kérdés
A párom egyéni vállalkozó, és mondta nekem hogy mindig kérjek számlát arról amit veszek, a könyvelő pedig majd kiválogatja h mi az amit el lehet és mi az amit nem lehet elszámolni. Viszont azt mondta hogy csak simán számlát kérjek, és ne áfásat, mert hogy ő még nem áfaképes. Vagy mi. Nem tudom már hogyan fogalmazott. Honnan tudom hogy nekem milyen számlát adnak, és mi a különbség kinézetben a kettő között?
2011. okt. 13. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Vagy te értettél félre valamit, vagy a párod. Az eladó nem választhatja meg, hogy áfával állítja ki a számlát vagy nem. Erre egyértelmű és szigorú szabályok vannak. A vevő viszont mindkettőt elszámolhatja, végül is arra valók.
2011. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
már nem azért, de a számlán mindig ÁFÁsan szerepel az összeg, nem? Ha számláról van szó.
2011. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vevő ÁFA alanyiságától függ, hogy az eladó milyen számlát állít ki. Ha az eladó ÁFA körös, akkor ÁFAs számlát, ha nem ÁFA körös, akkor ÁFA nélkülit állít ki. (kivéve persze a tárgyi mentesek)

Az, hogy a férjed nem ÁFA körös, nem számít a számla kiállítójának.

Akár ÁFAs, akár ÁFA mentes számlát kapsz, a férjed nem vonhatja le az ÁFAt.

A könyvelő pedig aszerint válogatja ki a számlákat, hogy elszámolhatjátok-e költségként a vállalkozásban, vagy sem.

2011. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 apoi ***** válasza:

Létezik még a nyugta, amit adhat az eladó egy vásárlásnál. Az a kis papírka, ami kijön mondjuk a ABC pénztárgépéből.

Ez nem alkalmas költség elszámolásra.

Ehelyett kell kérni "ÁFÁS számlát", ha el akarod számolni.

A legtöbb helyen ezt külön (többnyire előre jelezve) kérni kell, mert egyébként csak nyugtát adnak.

Gyakran csak egy kis papírfecnit adnak (pl. étteremben gyakori),a mire fel van sorolva mit rendeltél. Ez nem szabályos, nyugtát mindig kéne adni mindenkinek.

2011. okt. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor most már tudni fogom!
2011. okt. 14. 08:40
 6/8 anonim válasza:
Itt sok infót találsz a számlázással kapcsolatban: [link]
2012. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zoli17 ***** válasza:

ugytűnik félreértés van:


szerintem a férj nem áfát akar visszakérni, hanem adóalapot csökkenteni,

kinézetre: sima számla: tételek, eladó adószáma stb.


áfás számla: eladó és! vevő neve, adószáma. tehát mind2tőtöknek az adatai.

2012. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az áfás számla meg a számla gyakorlatilag ugyanaz..., de itt van róla egy cikk: [link]
2013. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!