Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e adóbevallást készítenem...

Kell e adóbevallást készítenem és ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Kérem az elutasító,negatív hozzászólok kíméljenek!


Nah szóval röviden a történet: elkezdtem interneten egy munkát rendes munkatársként vagyok beregisztrálva. Szereztem kétszer is kb 11e ft-ot amiből adómentesen kb 7-et kaptam meg. Kifizetésnél küldtek is adóbevalláshoz szükséges papírokat. Most rá is kérdeztem és mondták, hogy igen kell adóbevallást készítenem. Őszinte leszek, csodálkoztam, hogy ilyen kis összeg után is. Utálom az APEH-ot, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Azért utálom, mert nem értek hozzá....most kell adóbevallást készítenem?Mikorra legyen meg május 20 v február 25 és ezt hol készítsem el?Nem kellett volna az APEH-nak adóbevallási csomagot küldenie?VÁLASZOKAT ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM!


2011. febr. 21. 17:10
 1/2 anonim válasza:

Ha tavaly nem voltál önbevalló,akkor nem küldenek adócsomagot. Be kell menned érte az ügyfélszolgálatra,viszont ha gondolod ott meg is megcsinálják,ha nagyon nem értesz hozzá! De ha Te szeretnéd megcsinálni,akkor le kell töltened

ezeket a programokat : [link]

Szépen feltelepíted,majd kitöltöd az alapján, amit a munkáltatódtól kaptál elszámolást a személyi jövedelem adó bevalláshoz !

Ha semmi más bevallásod nincs,akkor csak 1053 főoldalt,valamint az A,B,C-oldalakat kell kitöltened.

Ha mindent kitöltöttél a program ki is számolja az adódat.

Fontos,hogy ha úgy érzed kész vagy, ne felejtsd el leelenőrizni !!! Ha valamit elírtál a program úgy is figyelmeztet.

Ezek után válaszhatsz,vagy elküldöd elektronikusan (ehhez nem értek,nekem még nem sikerült),vagy kinyomtatod és csak aláírod , vagy úgy csinálod mint én már évek óta,miszerint ha kész vagyok leellenőrizve meg minden,szépen az adócsomagból előveszem a nyomtatványt 1053-ast, csak az kell a többi csomó nyomtatvány nekünk felesleges,majd gépből szépen átírom a nyomtatványba. Aláírom és kész. Be a borítékba, feladóvényt kitölteni,majd ajánlottan feladni ingyenesen, Május 20-ig !

2011. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Magyon szépen köszönöm, hogy vetted a fáradságot, hogy írj nekem!!!:)
2011. febr. 21. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!