Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ugye nem kell adóbevallást...

Ugye nem kell adóbevallást készítenem?

Figyelt kérdés
Diákmunkát vállaltam tavaly 2 helyen is, és azt olvastam, hogy ha nem haladta meg a jövedelmem a 840 ezer forintot, nem kell adóbevallást készítenem. Nem igazán tudom, hol tudnék ennek pontosan utánaérdeklődni, de jó lenne biztosan tudni...
2011. máj. 17. 18:39
 1/8 A kérdező kommentje:

'Amennyiben alkalmi munkavállalásból, illetve egyszerűsített foglalkoztatásból a következők szerint szerzett jövedelmet, szintén nem kell bevallást benyújtania a magánszemélynek: = 2010. január 1-jétől 2010. március 31-ig terjedő időszakra alkalmi munkavállalói könyvvel történő foglalkoztatásból származó megszerzett jövedelme nem érte el a 882 ezer forintot, és/vagy = 2010. április 1-jétől július 31-ig terjedő időszakra az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2009. évi CLII. törvény szerinti foglalkoztatásból származó háztartási munkából, valamint az idénymunkából megszerzett jövedelme nem érte el a 840 ezer forintot, és nem külföldi állampolgár, és/vagy = 2010. augusztus 1-jétől december 31-ig az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvény szerinti foglalkoztatásból származó, megszerzett jövedelme nem érte el a 840 ezer forintot, és nem külföldi állampolgár.'


erre gondolok.

2011. máj. 17. 18:40
 2/8 anonim ***** válasza:
A diákmunka nem egyenlő az alkalmi munkával. Diákmunkát diákszövetkezeten keresztül végezhetsz, és az adóköteles jövedelem, így kell bevallást benyújtani. A megfelelő igazolást hozzá meg kellett, hogy kapd.
2011. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De én nem tudom megcsinálni... :S Nincs rá időm...

Honnan tudom mi az adóalap? ha mondjuk csak a diákmunkából szerzett jövedelmem volt, nem kaptam ösztöndíjat, szoctámot, semmi ilyesmit?

2011. máj. 17. 19:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán, honnan tudhatom meg, melyik nyomtatványt kell kitöltenem? Mindjárt pánikba esek :( Mennyi idő kitölteni az adóbevallást? Valaki tud nekem segíteni?
2011. máj. 17. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Könyvelő tud segíteni, pénzért. Vagy pl. a NAV ügyfélszolgálat tud segíteni, ha akar. Nyomsz egy "tájékoztatás" gombot, odaadod nekik az igazolásokat, aztán megkéred őket, hogy írják be a nyomtatványkitöltőbe helyesen, aztán azt nyomtassák ki neked, amit te majd bemásolsz a saját bevallásodra.

Persze, nem biztos, hogy meg is csinálják. De esély van rá.

Egyébként meg nem három nappal a bevallás leadási határideje előtt kell erre gondolni. Senkit nem érdekel, hogy most van-e időd vagy nem, volt fél éved az elkészítésére, ha nem csinálod meg, akkor megbüntethetnek akár 100ezer forintra is.

2011. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

diák vagyok keresek sz*ros 200ezer forintot egy évben, ne engem büntessenek, hanem aki 100 milliókat sikkaszt -.-''

mint a kérdésben is írtam, eddig azt hittem, nem is kell adóbevallást kitöltenem... és időm már egyáltalán nincs tanácsadókhoz menni. (pénzem meg főleg) nincs erre valamilyen egyszerű számítás?

2011. máj. 17. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Te magad is meg tudod csinálni.

Az APEH főoldalán legfelül van a 1053as nyomtatvány letöltő linkje és videós kitöltési tájékoztató linkje is: [link]

Itt a nyomtatványkitöltő és pdfes kitöltési útmutató: [link] bevallasok/nyomtatvany/bevallasok/1053.html

Előbb az ÁNYKt töltsd le, azután a 1053ast és az aktív súgóját.

Itt a videós segítség a szuperbruttósításhoz: [link] hirek/szuperbrutto.html

Itt pedig a címlista, amiből kiválaszthatod, hogy hova küldd be: [link] adoinfo/szja/szja_cimek.html


Ha van ügyfélkapud, azon keresztül is beküldheted.

Ha nincs, akkor 2 példányban kinyomtatod, az egyiket beküldöd, a másikat elteszed.

2011. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de hinni a templomban kell...nem pedig két lábbal a talajon. Gondolom vannak szüleid...

Légyszíves ne háborogj, mert nincs igazad!


Vissza a problémához. Ha nagyon nem boldogulsz ezekkel a letöltésekkel, és az igazolásaidról leírod PONTOSAN, hogy mi áll benne, akkor megcsinálom Neked 10 perc alatt a bevallásodat.

Ha úgy gondolod, élsz a lehetőséggel, akkor írd le az igazolások fejlécéről azt is, hogy mi a nyomtatvány címe.

Például ADATLAP 2010, vagy 10M30-as, ugyanis nem mindegy. Máshova kell a sorokat berakni a bevallásban.

Üdv.

2011. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!