Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010 -ben gyeden voltam, ez...

2010 -ben gyeden voltam, ez után igénybevehetek e adójóváírást, ha munkaügyről mentem gyedre, ugyanis az oep igazolás nem tartalmaz erre utalást?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

szia. nálam ugyan ez a helyzet, annyi különbséggel hogy nekem a cég szünt meg ahol dolgoztam. Mostmár passzív gyed-nek hívják, és senki nem tudja megmondani hogy jár-e.


Felhívtam az OEP-et, de hezitált rajta a nő, tehát nem mondta fix-en hogy nem jár, de azt se hogy jár.

Hívd fel te is az OEP-et, hátha te értelmesebb ügyfélszolgálatost fogsz ki. Ha beszélsz velük, leírnád nekem is?

2011. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne az OEPet hívjátok, hanem az APEHet (tudom, most már NAV)

A honlapjukon fenn van az ügyfélszolgálati telefonszám és a telefonos menütérkép is: [link]

Egy hasonló ügyben hívtam a múlt héten őket, igaz 14 (!) percig tartott a beszélgetés, mert a kollégájával megbeszélte közben, mert ő sem volt 100%-ig biztos benne, hogy abban az esetben hogy kell csinálni.

2011. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket,és azt mondták hogy igénybe lehet venni a Gyed-re az adójóváítást, meg kell nézni az Oep igazoláson hogy melyik hónapokban kaptam jövedelmet, és az alapján lehet meghatározni a jogosultsági hónapok számát, tehát ahány hónapban volt kifizetés, annyi jogosultsági hónapot lehet beírni.
2011. febr. 24. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!