Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Személyi jövedelem adó bevallá...

Személyi jövedelem adó bevallása főállású BT beltagként. Február 25 vagy Május 20?

Figyelt kérdés
Havonta fizetem a minimálbér utáni járulékokat, van bérszámfejtő lapom havonta tehát úgy néz ki mintha alkalmazott is lennék saját betéti társaságomban. Ugyanakkor a társasági szerződés állami szabvány szerinti, tehát elvileg nem lehetek alkalmazott, hanem munkavégzésre kötelezett beltagi viszonyban vagyok a BT-ben. Létezhet-e olyan eset mégis hogy alkalmazottként kezelnek valamilyen eldugott jogszabály alapján? Vagy az teljesen normális hogy sima beltagként is ugyanolyan minimálbér szerinti bérszámfejtésem kell legyen mint egy alkalmazottnak? Mert nekem az nem világos, hogy ha minimálbér szerint fizetek járulékokat meg egyebeket, kb 52 ezer Ft-ot havonta, akkor ez annyira hasonlít a munkavállalói bérszámfejtéshez, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy nem az vagyok, hanem tagi viszonyban is teljesen azonos a bérszámfejtési papírmunka. Amúgy a könyvelő egy m30-as lapot nyomott a kezembe és azt mondta, hogy "önadózó". De már nem emlékszem mit mondott május 20-at vagy február 25-öt. Felhívni nem merem mert nem akarok veled dolgozni többet, megtakarítási okokból.
2011. febr. 24. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Május 20. Hacsak nem vagy áfa fizetésre kötelezett magánszemély vagy egyéni vállalkozó.


És igen, ugyanazokat a járulékokat fizeted, mint ha alkalmazott lennél.

2011. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképpen május 20. a részedre kötelező határidő. A munkahelyeden is és a saját BT-ben is alkalmazott vagy, tehát mindkét helyen nyilatkozol, hogy önadózó kívánsz lenni. A két helyről kapott M30-asokat összevonod és a 1053-asban bevallod.

Február 25-ig csak az egyéni vállalkozók kötelesek bevallásaikat beadni.

Az, hogy a BT-d ÁFÁ-s, vagy nem, annak semmi köze az SZJA bevallásod határidejéhez.

2011. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!