Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszeres könyvvitelben,...

Egyszeres könyvvitelben, alanyi mentes cég 2011 jan teljesítésű szla 2011 januári időszakra vonatkozik. De már 2010ben megfizette? Ilyenkor melyik évben teszem ktgre? Mikor számolom el?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen akkor, amikor kifizette. Mivel az egyszeres könyvvitelben pénzforgalmi szemlélet érvényesül.
2011. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszeres könyvvitelben cég????????? nem vezethet cég egyszeres könyvvitelt, csak kettőst.... Több mint érdekes
2011. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nonprofit Tenisz Clubról van szó, alanyi adó mentes. A nonprofit szervezetekre egyszeres könyvelést kell alkalmazni!

De én is így tudtam hogy pénzforgalmi szemlélet van érvényben, megerősítést vártam! Köszönöm

2011. febr. 27. 06:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nonprofit Tenisz Clubról van szó, alanyi adó mentes. A nonprofit szervezetekre egyszeres könyvelést kell alkalmazni!

De én is így tudtam hogy pénzforgalmi szemlélet van érvényben, megerősítést vártam! Köszönöm


Na állj! A non profit szervezet nem cég.... És nem kell neki egyszeres könyvvitelt alkalmazni, hanem alkalmazhatja ha akarja. Ha azt alkalmazza akkor valóban pénzforgalmi szemlélet van. Annak hogy alanyi mentes köze nincs az egyszereshez...

2011. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!