Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen kedvezmények járnak a...

Milyen kedvezmények járnak a vállalkozónak, ha kiváltom neki a START kártyámat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevesebb járulékot fizet utánad
2011. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez bővebben mit jelent? Tehát a start kártya nélkülinek gondolom az órabéréből elég komolyan bele van számolva hogy járulékot kell fizetni utána akkor ennyi erővel én több pénzt is kérhetnék? Tehát bővebben milyen járulékot és mennyivel kevesebbet egy nem start kártyással összehasonlítva?
2011. febr. 25. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:
pl adott 2 alkalmazott mindketten br 78000 ezres fizuval. A startkártyás után 10%al, 7800 ft-al kevesebb járulékot fizet az első évben.Szerintem ez olyan nesze semmi fogd meg jól kedvezmény.... Nem azért a pár ezres(tízezres) kedvezményért fogja felvenni adott esetben apályakezdőt a 10-15 szakmai tapasztalatos emberke helyett.
2011. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosabban szerintem a NAV honlapján fennvan. Én startos alkalmazott vagyok pályakezdőként kérte a kártyát főnők.Engem ilyen szinten nem izgatott ,bérpapíron ott ez a 10%os kedvezmény. Kártyát Apeh/NAV adja ki kérésre ,honlapján biztos infók vannak. Bocsi a félig válaszért, először azt hittem általánosságban érdekel.
2011. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szövegértés egyes, kedves válaszolók.


Start kártyával az első évben a bruttó bér 10%-át, második évben 20%-át kell BEFIZETNI.

forrás: [link]

Ez igen komoly kedvezmény, tekintve hogy "rendes" foglalkoztatás esetén majdnem kétszer annyiba kerülsz a munkaadónak, mint amennyi a nettó béred.

2011. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!