Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig adómentes a diákmunka?...

Meddig adómentes a diákmunka? És mennyit kereshet egy diák (szövetkezeten keresztül) hogy ne számítsák önálló fix keresetnek?

Figyelt kérdés

Diákszövetkezeten keresztül dolgozok, havi 63ezret keresek amit kézhez kapok, mert azt mondták hogy ez a határ, ez még adómentes..

De ugye levonták a 18% szjat... most akkor átvágtak?

Ennyit még sosem kerestem nem volt állandó munkám, ezért nem is vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal..

Meg az lenne a kérdésem hogy mennyit lehet maximum keresni egy hónapban diákként hogy ne számítson igazi keresetnek?

Mármint kapok szociális támogatást az egyetemtől, és ha bevállalok még egy munkát emellett megvonják, ezt is bele kell majd számolnom az egyfőre jutó keresetbe ?


2011. febr. 27. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !

Aki azt mondta adómentes: az nem ebben az országban él!, elég tájékozatlan.

A hatályos SZJA tv:

Az adó mértéke


8. § (1) Az e törvény hatálya alá tartozó jövedelem után az adó mértéke - ha e törvény másként nem rendelkezik - az adóalap 16 százaléka.


[link]

Ha egyetemre jársz feltételezem hogy jól felkészült fiatal vagy olvass, és tájékozódj akár a neten is.. mert a világ látod milyen..

Olvasd el a diákmunkával kapcs, tájékoztatót !


[link]

1.) Sajnos rossz hirem van, minden jövedelem adóköteles. Az adókulcs pedig nem 18 %, hanem 16 % egykulcsos, amit harsog a politika a média stb. Egyszóval átvágtak.... Ha kötöttel munkaszerződést abban benne kell legyen a bruttó fizetés.. összege és a belinkelt Bérkalkulatorral kiszámohatod a nettót. Nem tudom kérted e az adójóváirást.. mert kérheted annak elszámolását ami havi 12.100 Ft. Én 78.000 Ft Bruttó bért irtam be,,mert ez a kötelező minimálbér összege, Azt ird be ami a munkaszerződésbe benne van,

[link]

2.) A második kérdésre.. nincs maximum határ, azonban azt kell figyelembe venni, hogy az egyetem szoc segély folyósitásnál mennyi az az egy főre jutó átlagker amelyen belül kell maradni hogy ne ess ki a támogatás megitélésénél. Az egy főre jutó megállapitásánál minden jövedelmet figyelembe kell venni, pl a még egy másik munkából származik akkor is.

2011. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Praktikusan a minimálbérig nem kell adóznod, illetve jóváírják neked.

Már tíz forint is önálló kereset. Azonban a diákmunkát nem muszáj beleírni. Pontosabban úgy néz ki, hogy ugye igényléskor le kell adnod egy papírt, hogy mennyi volt a jövedelmed az elmúlt max. 3 hónapban. Ha akkor nem volt, vagy csak minimális, akkor azzal fognak számolni.

2011. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A "munkaszerződésembe" csak nettó bért írtak, ezért nem tudtam erről..

Csak novembertől dolgozok, szóval 2 hónap van az elszámolásban.

Adójóváírást hogyan lehet kérni?


Akkor most megvonhatják tőlem a szoc.támot mert azóta dolgozok?

2011. febr. 28. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért mondták neked, hogy nem adózol, mert gyakorlatilag a diákok 99%-a alacsony jövedelműnek számít (az alacsony órabér, ill. kevesebb ledolgozott munkaóra miatt), ezért adójóváírást vehet igénybe. Ez régen azt jelentette, hogy ha te diákként minimálbért kerestél, akkor ugyan kellett adóznod 18%-ot, de azt kapásból vissza is kaptad adójóváírás címszó alatt. Te észre sem vetted, gyakorlatilag így a bruttó órabéred egyben a nettó is volt. (Szerződésekre MINDIG a bruttó bérezést kell írni.) És ez a minimálbéresekre is ugyanúgy vonatkozott, nekik is csak azért lett kevesebb a bérük, mert járulékokat vontak belőle, az adót ugyanúgy visszakapták adójóváírásként. Ezt tőled, míg diák vagy, nem szedhetik be, az egyetem fizeti ilyenkor utánad alapból.


Mivel minimálbéren volt bejelentve a fél ország (még az adójóváírás is járt utána), ezért a kormány most megpiszkálta ezt a dolgot, így már csak csökkentett összeget lehet igénybe venni adójóváírásra, pár év múlva pedig el is akarják az egészet törölni.


A szoctámmal kapcsolatban pedig érdeklőd a hallgatói önkormányzatnál, vagy felsőbb éveseknél, hogy mi van ilyenkor. Elviekben változott az anyagi helyzeted, mikor elkezdtél dolgozni, és a szoctámot pedig pont ennek a javítására kapod.

2011. márc. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!