Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdíjasként vállalnék...

Nyugdíjasként vállalnék kötetlen munkaidőben állást, mennyit vonnának nekem? 104. 000 forint a nyugdíj és emelett keresnék még 40. 000 kb. milyen levonásokra kéne számítsak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 08:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha nyugdíjas vagy, ülj el a seggeden, és hagyd dolgozni a fiatalt!
2011. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Elsőnél a pont.Dolgoznátok, de a buszon meg adjuk át a helyet, mi?
2011. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Érdemleges választ kérnék ha lehet. Aki dolgozni akar az tud ha kitanulta amit ki kellett. Ha nem az már a saját dolga. A helyet nem azért adod át mert nyugdíjas vagyok hanem mert megtiszteled a koromat. Nem fizikai munkára jelentkezem hanem másra, a fizikai munkát végezzék a fiatalok tényleg. Köszönöm előre is a normális válaszokat!
2011. márc. 4. 17:03
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Ennyi!!! A Fidesz helyében ezzel kezdtem volna a munkahelyteremtést!! Ha rajtam múlna nyugdíj mellett biztos nem dolgozna senki!!!
2011. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Remélem Önnek is annyi nyugdíja lesz hogy boldogok és gondtalanok legyenek a hátralévő évei. De nekem sajnos munkát kell vállalni.

Ha gondolkozna az ember hogy 100.000 forint mire elég egy özvegy asszonynak egy lakásban, hamar rájönne hogy semmire. Szerencsére már 3 ember van aki siránkozni tud hogy nincs (rendes) munkahelye. De! Kora délután már a gép előtt csücsül a babérjain. Aki nyugdíjas lett és nem él meg abból amit kap dögöljön meg.

2011. márc. 17. 17:34
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
106 nettoból + 6000 étkezési jegyből 2-en élünk jelenleg..
2011. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

-4 % egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék

-10 % nyugdíjjárulék

-40000*1,27*0,16 előleg


ezek jönnének le a 40 ezerből plusz még ha van magánnyugdíjpénztár, NYESZ vagy egészségpénztár akkor az is lejön.


az előleg ennél kevesebb, ha van fogyatékos kedvezmény.

2011. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
71%
Jaj ön szegény nyugdíjas mindjárt neki állom sajnálni!Sok embernek még a bruttó fizetése se éri el a 100.000 ft.Vagy keres minimálbért, a társa munkanélküli mert nem tud hová elhelyezkedni, van x gyereke és nem sír ugy a szájuk mint a nyugdijasoknak. Persze a fiatal dögöljön meg ááá REMÉLEM BEVEZETIK HOGY VAGY NYUGDÍJAT KAPJANAK VAGY HA ELMENNEK DOLGOZNI AKKOR CSAK A FIZETÉSÜKET A NYUGDÍJAT MEG MEGVONJÁK TŐLÜK.
2011. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Ahogy megláttam a kérdést, tudtam, hogy hasonló válaszokat fogok olvasni… No de hagyjuk már, hogy a nyugdíjasok veszik el tőlünk a munkahelyet… Nincs munkahely, és ez az állam hibája… Az is az állam hibája, hogy egy nyugdíjas dolgozni kényszerül… Aki végigdolgozott egy életet, annak azt hiszem, hogy járna annyi, hogy tisztességesen meg tudjon élni… Ez nálunk nem így van, oké, de miért egymásban kell bűnbakot keresni?!

A válaszadókat meg majd szívesen megnézem, amikor kézhez kapják a saját nyugdíjukat… Mennyire lesznek elégedettek…

Bocsánat, amiért a kérdésre nem tudtam érdemleges választ adni, de ez kikívánkozott…

24/L

2011. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
és a 0 forint az mire elég? mert ennyit kaptam 1 éven keresztül pályakezdő munkanélküliként!
2011. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!