Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi munkavállalásnál...

Külföldi munkavállalásnál nyugdíj hogy alakul?

Figyelt kérdés

Ha szlovák cégnél dolgoznék, oda lennék bejelentve, akkor a nyugdíjam hogy alakulna? Már dolgoztam itthon 7 évet,meg még ki tudja mennyi fogok... :) Szlovákiából is kapnék nyugdíjat meg a magyar államtól is?

Tudna valaki ebben segíteni?


2011. aug. 6. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy mondod. Minden olyan országból jogosult vagy a nyugdíjra, amelyben dolgoztál. Nekem apám itthon dolgozott 20 évet, Németországban pedig 25-öt, jelenleg mindkét országból kapja a nyugdíjat. Németországban él.
2011. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ööö hát az attól függ (én ugy tudom) hogy milyen állampolgér vagy meg hogy hol élsz. magyar vagy és itt élsz akkor itt kapod ha kiköltözöl és állampolgárságit teszel akkor itt nem kapsz csak szlovákoknál.
2011. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
En az elso hozzaszoloval ertek egyet. Tok mindegy hol el az ember, onnan kapja a nyugdijat ahol dolgozott.
2011. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!