Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiváltottam a vállalkozóit de...

Kiváltottam a vállalkozóit de azon kívül, hogy kaptam egy levelet a megyei hivataltól, nem tettem semmit. Nincs számlám és könyvelőm se. Mit kell tennem, hogy kiléphessek büntetés nélkül?

Figyelt kérdés
Mlm-es munkához kellett de nem kerestem egy vasat se vele. Nappali tagozatos főiskolás vagyok.
2011. júl. 29. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
rossz hírem van: attól h nem kerestél,járulékot fizetned kellett. elmismásolhatod,de az csak kamatozik. legyél szépen tisztességes,menj be a hivatalba és kérdezd meg. egyébként oda kell menned akkor is ha fel akarod mondani,és ott kapsz egy szép listát az elmaradt fizetésekről. ezután már csak azt teheted,h kérsz az apehtől segítséget,h ne kelljen fizetned,vagy legalább ne annyit. a kamatokat,büntit van h elengedik,de az adótartozást szinte soha
2011. júl. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nappali tagozatos főiskolás vagyok."


Egy kib.szott kanyi vas nem sok, annyi járulékfizetési kötelezettsége sincs. Mivel nappalin tanul, kizárólag akkor kell fizetnie, ha bevétele keletkezik, amelyet nem tud elköltségelni. Tehát jelen esetben nem volt egy kanyi vas bevétele sem, tehát NINCS kivét sem, így nincs járulék sem. Nem főállású vállalkozó, mert nappalin tanul!

Szépen be kell menni az okmányirodába (vagy ha van ügyfélkapuja a kérdezőnek, akkor ott elegendő kitölteni a megfelelő nyomtatványt és online beküldeni) és kérni kell a vállalkozás megszüntetését. Nem fog neki kerülni semmibe sem.

2011. júl. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

tévedés!


"Az az egyéni vállalkozó, illetve társas vállalkozó, aki egyidejűleg közép, vagy felsőfokú oktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében folytat tanulmányokat, a 29 % társadalombiztosítási, 9,5 % nyugdíj (magánnyugdíj-pénztári tag 1,5 % nyugdíjjárulék és 8 % tagdíj) valamint a 6 % egészségbiztosítási járulékot, a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem EVA adózó egyéni vállalkozó esetén az EVA törvényben meghatározott adóalap 4 %-a után fizet.


2008. január 01-jétől tehát ismét fizetnek a nappali tagozatos tanulók, hallgatók pénzbeli egészségbiztosítási járulékot is ( a 6 %-ból 2 % a pénzbeli) így ismét jogosultak lehetnek az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaira (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj).


A pénzbeli egészségbiztosítási ellátások alapja az az összeg, amely után megfizette az igénylő a 2 %-os egészségbiztosítási járulékot. "

2011. júl. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Te megbuktál magyarból kedves előttem szóló?

"...a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem..."

A kérdező esetében NINCS ilyen jövedelem. A főfoglalkozású ev esetén annyival egészül ki a fenti mondandód, hogy "de legalább a minimálbér; legalább középfokú végzettséget igénylő főtevékenység esetén pedig legalább a garantált bérminimum után, a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelemtől függetlenül".


Ne beszélj már baromságokat, és tanulj meg szöveget értelmezni. Te magad írod le a választ, aztán ellentmondasz neki. Gratulálok. Remélem, hogy könyvelő vagy...

2011. júl. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
az az evá-ra vonatkozik okoska!!!
2011. júl. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az EVA-ra vonatkozik :) Én meg tudok mondatot értelmezni, meg kimásolni egy vesszőhibákkal teli mondatot... Tudod, nézd már meg a jogszabályt. És egyből látod, hogy hol a vessző!

Pl. az 1997. évi LXXX. törvényt.

31. §

(4) A társadalombiztosítási járulék, a természetbeni egészségbiztosítási járulék, a b) pontban említett vállalkozó esetén a természetbeni és pénzbeli egészségbiztosítási járulék, valamint a nyugdíjjárulék (tagdíj) alapja a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem, eva adózó egyéni vállalkozó esetében az Eva tv.-ben meghatározott adóalap 4 százaléka, átalányadózó egyéni vállalkozó esetében az átalányban megállapított jövedelem, ha

a) az - átalányadózónak nem minősülő - egyéni vállalkozó, a társas vállalkozó legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban is áll, vagy

b) az egyéni vállalkozó, a társas vállalkozó közép- vagy felsőfokú oktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében folytat tanulmányokat.


Hangsúlyozom: az ... alapja a **ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem**.


Az általad idézett mondat jogszabályhelyesen:

"Az az egyéni vállalkozó, illetve társas vállalkozó, aki egyidejűleg közép, vagy felsőfokú oktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében folytat tanulmányokat, a 29 % társadalombiztosítási, 9,5 % nyugdíj (magánnyugdíj-pénztári tag 1,5 % nyugdíjjárulék és 8 % tagdíj) valamint a 6 % egészségbiztosítási járulékot a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem, EVA adózó egyéni vállalkozó esetén az EVA törvényben meghatározott adóalap 4 %-a után fizet.


Tehát hogy értsd:

A főiskolás nappalis egyéni vállalkozó járulékot a ténylegesen elért járulékalapot képező jövedelem után fizet.

A főiskolás nappalis EVA-s egyéni vállalkozó pedig járulékot az EVA törvényben meghatározott adóalap 4 %-a után fizet.

Remélem, hogy nincs pénzügyi végzettséged!

Értem?

2011. júl. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bevallom az utolsó válaszból csak az értelmezést olvastam el, mert most nem tudnám fölfögni ezt a sok számot. Ha tényleges jövedelem után fizetek, mivel bizonyítóm, ha egyáltalán kell, hogy nincs jövedelmem?
2011. júl. 30. 01:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Jajj, csak most vettem észre, hogy azon túl, hogy bődületes ökörségeket írsz, még tényadatilag is teljesen helytelen amit mondasz:

Milyen 29%-os TB-járulékról beszélsz?

2008. január 1-től 2009. június 30-ig volt 29% a TB járulékok összessége. Most 2011. július végét írunk. Értem?

Jelenleg a TB járulék összeáll:

24% nyugdíj-biztosítási járulékból

1,5% természetbeni egészségbiztosítási járulékból

0,5% pénzbeli egészségbiztosítási járulékból

1% munkaerőpiaci járulékból

Ez összesen 27%. Nem 29...


Szintén értelmezhetetlen most a reálhozamok kifizetése közepette a "9,5 % nyugdíj (magánnyugdíj-pénztári tag 1,5 % nyugdíjjárulék és 8 % tagdíj" kijelentésed.

Helyesen: 10% Nyugdíjjárulékot kell vonni, ha pénztártag, ha nem. [Nincs bontás]. Szintén nem 9,5-et.

"6 % egészségbiztosítási járulékot" ezzel is csak annyi a kár, hogy az egbizt. járulék értéke 7,5%, amely áll 4% természetbeni, 2% pénzbeli, és 1,5% munkaerőpiaci járulékból.


Tehát javaslom, fuss neki még legalább egyszer a hülyeségednek, és ne osszad az észt, mert félrevezetsz embereket!



%

2011. júl. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A jövedelmedet a könyvvezetéseddel és a bevallásaiddal bizonyítod. Amennyiben nincs bevételed, értelemszerűen az éves bevallásod is nulla, így ezzel "bizonyítottál".

A NAV-hoz érdemes bemenni, és lenyilatkozni a nullásat, ha nem küldtél éves bevallást.

2011. júl. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Csak azért, hogy én is belszóljak.

Keress meg egy könyvelőt, beszéld meg vele, hogy vissza-adnád a vállalkozóit, és kismillió u.n. "záró-bevallásokat" készítse el és küldje be. Ne csak az apeh felé, de az önkormányzatnak az IPÁ-t is el kell készíteni.

Attól függetlenül, hogy ezek szerint valóban fizetési kötelezettséged nincs, ha a "záró bevallások" nem mennek be, bevallásonként kaphatsz kismillió bírságot az apehtől. Majd a könyvelő pótolja azt is, ha egyébként az önkormányzathoz az IPA alá elfelejtettél bejelentkezni stb. Hidd el megéri.

2011. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!