Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallással kapcsolatban...

Adóbevallással kapcsolatban segítene valaki? Egyszerűsített foglalkoztatás!

Figyelt kérdés

Tavalyi évben az állandó munkahelyemen kívül alkalmi munkát is vállaltam. 2010 augusztusig összesen 3 napot dolgoztam, ezekről megkaptam az igazolást, de három lapon. Gondolom, hogy ez nem baj, összeadom az összegeket.

A fő problémám az, hogy augusztus hónapról egy bérkifizetési jegyzéket kaptam, tehát ez nem M30-as nyomtatvány. Ezen csak a napok és az összegek vannak feltüntetve, de se adó semmi. Ezeket az összegeket hova írjam, és melyik sorba, illetve oszlopba.

Remélem értitek a kérdést, kérem, ha valaki tud segítsen!


2011. márc. 4. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűsített fogl.ról nem kell M30ast adni.

A kifizetett összegeket össze kell adnod és hozzá kell adni a brutó bérhez.

Az 1-es sorba kell beírni (összesítve)

A szuperbruttósított összege (1,27-tel szorozva) lesz az adóalap.

Azért nincs a kifizetési jegyzéken se adó, se semmi, mert az egysz.fogl.nál a kifizetésből nem vonnak semmit (se SZJA előleget, se járulékokat).

2011. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2011. márc. 4. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!