Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS! Nagyon elkéstem az...

SOS! Nagyon elkéstem az adóbevallással? (nem egyszerűsített)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, h most jöttem rá h nem adtam be az adóbevallási papírokat..


19 éves vagyok, sose adóztam még, nincs ebben rutinom:P


Igazából még év elején kaptam a Fürgediák iskolaszövetkezettől papírt, h mik a teendőim..


Mivel csak náluk (először) dolgoztam tavaly..

(kb 10.000 Ft össz amit kerestem.)

/Na mindegy, tudom az összeg most lényegtelen../


Szóval amint megkaptam, azt a levelet elraktam, h

majd beviszem valamikor a Fürgéhez, (az van a papíron h ha csak náluk volt keresetem, akkor majd segítenek kitölteni a papírokat.) Gondoltam (év elején), majd ott kitöltöm-segítséggel..


Aztán szépen elfeledkeztem erről:S


Szóval most vettem ezeket a dokumentumokat elő, és az van a papíron h május 20.!! a határidő..


De én az adóhatóságtól nem kaptam semmilyen papírokat!!(elvileg kellett volna februárban.)


Mi ilyenkor a teendő??


Az van a tájékoztatón, h vagy személyesen kérhetek olyan nyilatkozatot (1053-as) amit ki kell tölteni, vagy internetről szedhetek le, meg vmi progit is kell letölteni hozzá..

Az "egyszerűsített bevallást", -ha jól értelmeztem- már lekéstem, hiszen ahhoz febr 15.-ig kellett volna jeleznem at igényemet az Apeh-nál.


De ha nem akarok egyszerűsítettet? Akkor időben vagyok még???



Melyiket javasoljátok?


Töltsem le a formanyomtatványt, vagy menjek meg az Apeh-hoz?

Nagyon bonyolult kitölteni? Ha letöltöm netről, azt sima borítékban visszaküldhetem? Vagy van ami speciális bevallásra való?


Közben mindjárt vizsgaidőszakom van (rengeteg vizsgával) a lakóhelyemtől távol, szóval eléggé nehéz még erre is időt találnom:S


De nem szeretném ha baj lenne abból h így elfeledkeztem róla:S


Köszi, ha segítetek!!!


2011. máj. 6. 19:28
 1/4 A kérdező kommentje:
*vagy menjek be
2011. máj. 6. 19:29
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt se tudom mit, honnan, hogy töltsek le:S


Eléggé pánikban vagyok:(

2011. máj. 6. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

szia az apeh honlapról (www.nav.gov.hu)le tudod tölteni az abevjava programot és akkor tudod kitölteni a 1053 nyomtatványt azaz a 2010. évre vonatkozó bevallást a személyi jövedelemadódról, a kapott igazoláson rajta van hogy melyik sorba kell írni a jövedelmedet a program elintázi a többit csak az adataidat kell beirni, kinyomtatod és egy nagyalakú borítékban beküldöd a lakóhelyedhez illetékes apehnak.

A másik lehetőség hogy az igazolásoddal együtt bemész a apeh ügyfélszolgálatra ott adnak bevallási csomagot és segítenek is kitölteni a bevallásodat nem csak akkor ha egyszerűsített emiatt ne idegeskedj, május 20-ig még van időd.

2011. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jajj nagyon köszi!

kicsit megnyugtattál:)

2011. máj. 7. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!