Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlaneladás után hogy kell...

Ingatlaneladás után hogy kell kiszámolni az adót?

Figyelt kérdés

Régebben voltak kalkulátorok a neten, de most mindegyik át lett állítva mert módosítottak valamit de nem értem hogy érvényes e ránk vagy nem. Konkrétabban: 2006ban örökölt lakásunkat 2010ben adtuk el, ami után ugye idén kell megfizetni az adót, de mennyit? Hogy számoljam ki?

Köszönöm


2011. márc. 10. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

2006-ról van értékbecslés, hiszen az örökléskor megállapitották az értékét. Ezt az értéket levonod az eladási árból és még levonhatod, ha voltak kiadásaid az eladással kapcsolatban: ügyvédi, hirdetési, ha ezeket számlával tudod igazolni.

És a maradék után kell megfizetni az adót.

2011. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
eddig én is eljutottam :) nem ezzel van gondom, hanem hogy mivel mindenki átállította 25 ről 16 ra akkor most 25 vagy 16% illetve annak hány százalékát kell befizetni mert ugye nem a teljest az csak az adóalap...
2011. márc. 12. 07:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Eladási ár-2006-ban becsült ár-felmerült költségek

Ha lakás céljára szolgáló ingatlan, akkor ennek az összegnek a 30%-a jövedelem (ha nem, akkor a teljes rész) és ennek a jövedelemnek a 25%-a a fizetendő adó.

2011. márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. márc. 17. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!