Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehetek abban az esetben,...

Mit tehetek abban az esetben, ha a cégünk könyvelőjétől visszavontuk hivatalosan a megbízást és ő ennek ellenére sem hajlandó a cég korábbi anyagát átadni az új könyvelőnek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
büntetőfeljelentést
2011. márc. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mi ennek a menete és mit von maga után?
2011. márc. 12. 22:51
 3/17 anonim ***** válasza:
És mit mond, miért nem adja át? Menjetek oda két nagydarab emberrel, és hozzátok el.
2011. márc. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet elérni sehol, különböző számokról próbáltuk hívni, de nem reagál a telefonokra, az irodájába nem jár be, a lakásán se lehet elérni, így aztán nem mond semmit. Írásban többször is felszólítottuk, a leveleket átvette, a megbízást is visszavontuk, de semmi. Hibázott, ez ki is derült, talán a pertől fél, de ettől még át kellene adnia a papírokat.
2011. márc. 13. 00:26
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia! Büntetőfeljelentést tehetsz akkor, ha minden számláját amit benyujtott kiegyenlítetted, ha hibázott és bizonyítóhatóan az ő hibája, akkor az egy külön polgári peres eljárásban "verhető" rá, és csak a bírság, az adóhiány a cégé, hiszen eredetileg annyi lett volna az adó.
2011. márc. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajna sehogy nem tudunk kommunikálni, így számlát se adott egy ideje. Az elképzelhető, hogy ezzel meg tudja védeni magát?
2011. márc. 13. 10:15
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem tudja megvédeni magát, mert volt irásos megbizás részére, ami felér egy szerződéssel, persze azt nem helyettesiti. Még kérdés hogy a cég különböző bevallásait a saját ügyfélkapu regen, vagy a cég regisztrációs felh. és jelszóval küldte-e el.
2011. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az ART. szerint az apeh a bírságot (hibás bevallás, vagy késedelmesen beküldött bevallás, vagy be sem küldött bevallás esetén) annak címzi, akinek az ügyfélkapujáról a bevallásnak be kellett, vagy kellett volna mennie. Amennyiben a bevallás hibásan ment be, akkor is vizsgálni kell, hogy a hiba miből eredt: az ügyfél általi hibás, valótlan, vagy késedelmes adatközléséből, vagy a könyvelő szakmai felkészületlenségéből. Ennek eldöntéséhez egy független könyvvizsgáló felkérése szükséges lehet.


A könyvelők akkor nem szokták az anyagot kiadni, ha az ügyfél már több hónap könyvelési díjjal tartozik, mert ebben az esetben a közöttetek korábban létrejött írásos megállapodást te, az ügyfél sértettétek meg, így a továbbiakban őt sem terheli semmiféle kötelezettség sem a munkavégzés, sem a bevallások további elküldése tekintetében. Azt mindannyian tudjuk, ha az anyagot a könyvelő ilyen esetben kiadja, az ügyfél a tartozását az életben meg nem fogja neki fizetni.

Amennyiben nem erről van szó, akkor valóban nincs más megoldás, mint az írásos megállapodás birtokában polgári peres eljárás keretében kell jobb belátásra bírni. A bíróság megkeresését már nem hagyhatja figyelmen kívül.

2011. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló! Van itt egy kis bibi. Ha a könyvelőnek nem fizetnek, akkor is csak a sjáat munkáját magát a könyvelést bevallásokat stb tarthatja vissza, az alapbizonylatokat nem. Azt sajnos a hatályos jog értelmében KÖTELES visszaszolgáltatni.


Mondjuk én nem értem a kolleginát, mert én kiadom neki az alapbizonylatokat, és ahogy az elmaradását csepegteti adom neki a többi általam készített anyagot is. Így nem nagyon tud eltünni. DE az alapbizonylatok semmilyen körülményre hivatkozással nem tarthatóak vissza!!!


És a frász áll belém már az ilyen kreativ könyvelőktől komolyan. Ezért nem vesznek minket komolyan sehol se. :@

2011. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19,09-es vagyok! Én is kiadtam a "kedves ügyfélnek" minden papírt, bevallást egyebeket, a megállapodást felbontottuk már kb. másfél éve. Két és fél év könyvelési díjával tartozott akkor már (260 ezer Ft), akkor azt ígérte, hogy még tavaly dec. végéig meghozza, de az elmúlt másfél évben színét sem láttam. És sajnos nem ő volt egyedül ilyen "kedves ügyfelem".
2011. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!