Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehetek abban az esetben,...

Mit tehetek abban az esetben, ha a cégünk könyvelőjétől visszavontuk hivatalosan a megbízást és ő ennek ellenére sem hajlandó a cég korábbi anyagát átadni az új könyvelőnek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 22:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még lemaradt: ha azt a @-t nekem szántad, köszönettel vissza-adom. Inkább tartsd meg magadnak!
2011. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
:@ jelet a felrobbanós ikonka helyett használja a skype bocsánat és nem neked, hanem a nem fizetős ügyfél plénumnak valamint a kókler könyvelőknek szólt bocsánat, csak ilyen esetekben mindig felbosszantom magam
2011. márc. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! A helyzet az, hogy egy ideje valóban nem fizettem a könyvelőnek, de mióta sunnyog nem is találkoztam vele és számlát sem kaptam tőle. A telefonjaimat nem veszi fel, viszont megírtam neki, hogy ha ez a problémája ügyvédi letétbe bármikor lerakom a pénzét. Az ügyvédi letétet azért szeretném, mert a könyvelő hibájából (ezt az APEH-nál is megmondták) elég nagy összeget veszítettünk. Egyébként írtunk neki levelet is ügyvéddel, de nem volt eredményes akció. Saját ügyfélkapus hozzáférése volt, de ezt megszüntettük. A másik dolog, hogy a könyvelő "szellemi termékeire" nem is lenne szükségünk, csak a saját bevitt számlákra, bizonylatokra stb, mert rengeteget hibázott, az APEH és az új könyvelő szerint is újra kell csinálnunk mindent.
2011. márc. 14. 11:22
 14/17 anonim ***** válasza:
Az ügyvédi iroda küldjön neki "tértivevényes" levelet. (Az ilyet az emberek már nem merik "nem átvenni"). Írja meg benne, hogy felajánljátok a "peren kívüli" megegyezést. Ezért x napon belül keresse fel az ügyvédi irodát. Ellenkező esetben a követeléseteket (iratanyag) peres útra terelitek.
2011. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ez már megvolt, de semmit nem reagált, továbbra sem elérhető. Az APEH-tól érkező tértivevényes leveleket pedig át sem vette...és innen indult a baj. :-( Feltételezem, hogy az APEH nem írja ki a borítékra, hogy melyik cégről van szó a levelében, ezért valószínű, hogy egy ügyfelének sem veszi át az APEH-tól érkező leveleit.
2011. márc. 14. 19:11
 16/17 anonim ***** válasza:
Az apeh biztosan ki fogja kutatni, hogy hol található, de azt hiszem, arra jogosultsága nincs, hogy azt veled is közölje. Talán meg kellene valami módon a közvetlen szomszédaitól, vagy olyan másik vállalkozótól, aki szintén nála könyveltet megtudni, hogy mi van vele. Meglehet, hogy kórházban van bármilyen betegség, műtét, vagy éppen ideg-összeroppanás miatt. Ha ezen az úton sem találjátok nyomát, akkor nem marad más, mint a bírósági feljelentés. A bíróság majd felkutatja.
2011. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Egy közeli családtagjával tudtam beszélni,aki minden nap beszél a könyvelővel, de semmi baja nincs, nincs kórházban se, idegösszeroppanást meg még nem kapott...
2011. márc. 15. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!