Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem lett több a GYED-em...

Miért nem lett több a GYED-em annak ellenére, hogy igényeltem az egy gyerek után járó családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg GYED-en vagyok a kisfiammal, a maximum GYED-et kapom.


Igényletem a családi adókedvezményt, igaz, hogy sajnos később, mert vártam az OEP-től a nyomtatványt (mint sok más kismama), így a januári hónapra már nem kaphattam.


Viszont a februári hónapra már járt volna, viszont hónap elején, az utaláskor nem lett több az összeg. (jó, tudom, hogy február rövid hónap, de akkor sem kaptam meg a családi adókedvezményt).


Számomra az OEP utalja a GYED-et, felkéne őket hívnom és megkérdeznem, miért nem kaptam, vagy várjam meg az április elejét, hát ha csak csúszik az ügyintézés és akkor már hozzáadják azt az összeget is? (8 ezer Ft-ról van szó).


2011. márc. 16. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !

Nem kellene megvárni az áprilist arra várva hátra rendeződik a családi adókedvezmény érvényesitése. lehet hogy probléma van az igényléssel, vagy bármi technikai probléma lehet az oka. Meg kell kérdezni, " nincs más hátra mint előre ", mert egyébként nem fog megoldódni.

Más: lehet megkeresés emailben is.. ki kell választani a Regionálist és az email cimre katt és megirni a problémát. Ha nem válaszolnak néhány napon belül akkor.. tel, vagy személyes érdeklődés lesz a megoldás.


[link]

2011. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na, megoldódott a probléma.

A februári hónapban még nem számolták hozzá a családi adókedvezményemet, holott február elsején érkezett be hozzájuk a nyilatkozat, amit küldtem. Ők sem tudják, hogy mi történt. A márciusiban viszont már benne lesz.

2011. márc. 16. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!