Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a második gyerek 2-3...

Ha a második gyerek 2-3 hónappal az első 2 éves kora után születik meg, hogy alakul a GYED összege? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha mondjuk abban a 2-3 hónapban visszamennék dolgozni, vagy kivenném a szabadságaim, esetleg betegállományba mennék, akkor hogy számolnák a GYED-et a második baba után. Ugyanúgy 2 éves koráig járna, vagy ilyenkor már csak azt a 2-3 hónap munkaviszonyt számolják, és utána már csak GYES-t kapnék, vagy a korábbi GYED-em is beleszámítana a kötelező "ledolgozott" időbe?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 19. 21:10
 1/9 anonim válasza:
54%
Én 2,5 hónap múlva szülök kb., a gyed meg a jövőhéten jár le. Majd szeptember környékén írj ide, akkor pontos infóval tudok szolgálni. Én kiveszem a szabikat, aztán tp, aztán gyás, utána pedig gyed lesz, de hogy mennyi, azt egyelőre nem tudom.
2011. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
az biztos, hogy jár a gyed mert a munkaviszonyod nem szűnik meg, folyamatos.
2011. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

az én gyerekeim között 2 év, 3 hónap, 10 nap van.

Én táppénzre mentem, anyu (nagyszülői) gyesre, nyugdíj mellett - mert ugye egyszerre csak egyfajta ellátás jár.

A tgyás-t és gyed-et minimálbér alapján számolták :-(((

Köztisztviselő vagyok.

2011. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

3. válaszoló! Minimálbér után? Az hogy lehet?

Ráadásul köztisztviselőként jóval magasabb lehetett a bruttód. Én közalkalmazott vagyok, br. 130 körül.

1. válaszoló

2011. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat, ha valakinek van még tapasztalata ezügyben.

Kedves 3. válaszoló: Akkor ezek szerint a korábbi GYED-et nem számították tényleges fizetésnek az új kiszámításakor? Ez elég rosszul hangzik :(. Vagy korábban sem a maximum GYED-et kaptad, hanem annál kevesebbet?

Én most jelenleg a maximum GYED-et kapom. Ha a GYED után szintén elmennék tp-re (bruttó 145e körüli összeggel), kb 3 hónapra, akkor is csak a minimálbér után kapnám a második babára járó GYED-et?

2011. jún. 20. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyeded meg fog egyezni a mostanival.

Uyganis a kedvezményszabály értelmében ha azért nem volt 180 bérezett napod, mert tgyásban, gyedben, táppénzben részesültél nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) az igénylést megelőző évben, akkor az ellátás alapja a korábban folyósított ellátás alapja lesz.


Minimálbér csak akkor alap, ha az igénylést megelőző évben 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál.


Elmehetsz táppénzre, mert annak az összege biztosan több, mint a gyes, de ha gyesen maradsz, akkor is annyi lesz a gyed, mint az előző babával.

A tgyásnál lehet eltérés, mert 180 bérezett nap híján a tgyásnak is lesz maximuma, annyi, mint a gyednek.

2011. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

21.38-as köztisztviselő, mikor szültél? Mert a kedvezményszabály már viszonylag régi, lehet, hogy elszámolták.


Ha megírod a részleteket, akkor szívesen átnézem, mert ha rosszul számoltak, akkor szólnod kell - velem is előfordult, így visszamenőleg rendezték, miután szóltam.

2011. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ez nagyon jó hír, ha így van! :)

Bár az én szempontomból lényegtelen, de azért kíváncsi lennék, hogy az azt megelőző év naptári évet takar, tehát ha mondjuk 2011. szeptemberben szül valaki, akkor itt 2010. szeptemberig visszamenőleg számítják az előző évet, vagy csak a 2010-es naptári évet nézik januártól decemberig?

2011. jún. 22. 13:34
 9/9 anonim ***** válasza:

2010-et, januártól decemberig.

Viszont a csavar ebben az, hogy a gyed alapja már nem 2010 lesz, hanem 2011, mert mindig igénylést megelőz évben elért jövedelem:)

2011. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!