Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebay-ről megéri rendelni?...

Ebay-ről megéri rendelni? Mekkora postakölcségre számithatok? és miben kell fizetni? Milyen árfolyamot számolnak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

attól függ mit akarsz venni. pl iPad-et tuti nem éri meg, mert összetörik, megvámolják, elromlik és nincs garancia, stb. De pl kisebb ékszereket tutira megéri. elektronikus cuccokkal vigyázz.


postaköltség a free-től 80$ -ig terjed, attól függ mit akarsz rendelni.


a legjobb a registered, azaz az ajánlott levél, azt tudod követni és a postán tudsz érdeklődni, de kínából sokszor simán adják fel.


általában $-ban fizetsz, előfordul, hogy AU-ban esetleg GBP-ben.

2011. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek: nem csak Amerikából, meg Távol-keletről jöhet Ebay-es cucc. Angliából, Németországból, Franciaországból és más Eu-n belül nincs vám.
2011. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ritka eset, hogy EU-n belülről rendelnék, illetve még nem is volt ilyen. Az EU-s országok szintén Kínábón és USAból hozzák be az árut, ők is kapnak rá vámot, ebből kifolyólag EU-ból drágább rendelni mint közel-k -ről vagy USA-ból. Persze előfordulhat olyan eset amikor megéri. De ritka szerintem.


de természetesen igazad van, EU-ban nincs vám.

2011. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A fizetéshez egy Paypal accountra lesz szükséged. Általában USD-ben kell fizetni, ezt is a Paypal váltja át, tapasztalataim szerint általában elég magas árfolyamon!

[link]

Itt szoktam nézni az árfolyamot, pl az USD eladás ma 196 és 200 Ft között mozog a bankoknál, a Paypal valószínűleg inkább 200 körül váltaná! Legalábbis én így vettem észre eddig!

2011. márc. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Én rendszeresen vásárolok fiamnak 49-50-es cipőt. Postaköltséggel együtt sem drágább, mintha itthon vennénk meg. És nem beszélve a választékról!
2011. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hunsabre válasza:

Árfolyam: átutalásnál az ottani, eladó számlájának banki közép árfolyamával szokták a bankok váltani.

Javaslom a Paypalt az átutalás helyett, akkor a hitelkártyád banki közepével váltva töltesz fel rá alap devizában (célszerű olyat választani amellyel gyakran fogsz fizetni). A paypalos devizák közötti váltásról a paypal oldalán tudsz érdeklődni. Szerintem korrektül váltanak, de nem számoltam utána.


Érdemes-e vásárolni: használt exkluziv ruhát, sportszert, esetleg könyvet megérheti. elektronikai eszközökkel vigyázni. az újak sokszor egyáltalán nem olcsóbbak és nincs hazai garancia sem. A használtak ugyan olcsóbbak, de kérdéses a minőség. Sokan visszaveszik, ha elégedetlen vagy de a dupla postaköltséggel már elég drága próbavásárlás lehet. FIGYELJ ODA A POSTA KÖLTSÉGRE, MERT AZ EBAY SZABÁLYAI SZERINT AZOK TETSZŐLEGESEK LEHETNEK ÉS NEM VONATKOZIK RÁJUK VISSZAFIZETÉSI GARANCIA. pl. 10 GBP + 50 GBP postadíjért valaki elad neked egy frankó(nak tűnő) mobilt, megveszed és örülsz hogy lesz lesz 60 GBP-ért egy legalább a dupláját érő mobilod. Megjön és egy lestrapált nem működő vackot kapsz. visszaküldöd (kb. 8 GBP.ért postán), mert a vevő visszaveszi. Te kifizettél 68 GBP-ít, visszakapsz 10 GBP-ít, azaz kidobtál 58-at a semmire. De az eladó meg nyer kb.40 GBP-ít a semmin, mert neki is kb 8-10 GBP volt csak a posta de 50nek hazudta. Érted?

2011. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy BEVÁLT vonal,minden kérdésedre válasszal :

[link]

2011. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!