Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiadom a lakásom 50. 000....

Kiadom a lakásom 50. 000. -Ft-ért. Milyen összeget, díjat írjak a számlára, hogy ez netto jövedelmem legyen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ÁFA köteles és van adószámom is a bérbeadáshoz.
2011. márc. 28. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Könyvelő??
2011. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az ingatlan bérbeadás az ÁFA törvény 86§ (1) bekezdés "l" pontja alapján - fő szabályként - adómentes. Tehát a bruttó is 50.000.- lesz.
2011. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Adóznom kell utána, így a válasz nem jó. Valamennyivel többet kell beírnom, mert a bérbeadás adóköteles és szeretném, ha az 50.000.-Ft tisztán megmaradna jövedelmemnek. Ja, én egy kisnyugdíjas nő vagyok, ami úgy tudom, nem adózik semmiképp. Egyéb jövedelmem meg nincs.
2011. márc. 29. 07:32
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ja, én egy kisnyugdíjas nő vagyok, ami úgy tudom, nem adózik semmiképp. "


Nem létezik olyan jogi fogalom, hogy kisnyugdíjas. Maga a nyugdíj adóterhet nem viselő jövedelem, de ez nem jelenti azt, hogy az egyéb jövedelmek után nem kellene adózni.

Az ingatlan bérbeadása utáni jövedelem után vagy önálló tevékenységből származó jövedelemként, vagy elkülönülten adózó jövedelemként kell adózni, a leírt szabályok szerint. (Az előbbiként érdemes.)

Nem értem miért kellene mást írni a számlára. Ha bérleti díj 50000 Ft, akkor az a bevétel. Ha a nettó 50000, akkor a bérleti díj magasabb kell legyen.

2011. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A bérleti díj természetesen magasabb lesz, a bérlőmmel való megállapodás szerint, a jövő hónaptól. Ő kér számlát, ezért váltottam ki az adószámlát. Ezt tudom, hogy ez önálló, bérbeadásból származó jövedelmem lesz, talán adózni is kell valamennyi utána. ÁFA nélküli adozóként nem tudom mit tegyek rá, mert a bérletet se emelhetem fel túlzottan - talán 63-64.000.- Ft-ra gondolok.
2011. márc. 30. 07:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem idén már csak összevontan adózik, nem elkülönülten tehát szuperbruttósítani kell, és 16 % adót kell utána fizetni.
2011. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy van lehetőség 10% költséghányad elszámolására.


Ez a következőt jelenti 63000 Ft bevétel esetén:

56700 Ft a jövedelem a 10% levonása után.


56700*1,27*0,16=11521 Ft adót kell fizetned.

Vagyis 51479 Ft marad a zsebedben.

2011. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!