Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS be tudom adni az adóbevall...

SOS be tudom adni az adóbevallást jövedelemigazolás nélkül? Diákmunkában dolgoztam, az éves jövedelmem 200 ezer Ft volt.

Figyelt kérdés
Adót tudtommal nem kell fizetnem meg egyéb járulékokat sem, szóval akkor a bruttó bérnek be tudom írni azt, amit kaptam, ugye? Vagy muszáj a jövedelemigazolás? Milyen egyéb adat kell, hogy ki tudjam tölteni az adóbevallást?
2011. máj. 20. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, be tudod adni, de nem biztos, hogy jó lesz.

Akkor is azt ajánlom, hogy inkább rossz adóbevallást adjál be, mint semmit. Aztán ha megérkezik a jövedelemigazolás, és az alapján kiderül, hogy más adatok kellettek volna bele, akkor még mindig önellenőrizheted, ami adott esetben kevesebb költséggel jár, mint mondjuk egy be nem küldött adóbevallás utáni bírság.


De a jövedelemigazolás megérkezése/beszerzése után sürgősen intézd el ezt, ha önellenőrizned kell!

2011. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még hozzáfűzném:

Nem biztos, hogy a bruttó béred az lesz, amit a kezedbe kaptál. Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy nem kellett utánad legalább valamilyen járulékot vonni, ha adóelőleget nem is.

Bérelszámolási papírjaid nincsenek meg? Arról is meg lehet csinálni. Végül is ugyanazok az adatok szerepelnek rajta, csak más megbontásban, mint ami az igazoláson lenne.

Persze egy kicsit érteni is kellene hozzá, hogy ki tudjál igazodni rajta.... mit hova írj.

2011. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy kaptam jövedelemigazolást, csak nem találom, volt azóta költözködés meg minden... nagyon nagy bírságot kapok, ha rosszul töltök ki valamit?

Vagy lehet ilyenkor új jövedelemigazolást kérni a diákszövetkezettől? Még oda elvileg be tudok ma menni.. nagyon béna vagyok :(

2011. máj. 20. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát hogyne kérhetsz. Adnak róla egy hivatalos másolatot. Sőt, kötelesek is, ha szeretik, ha nem.

Jövőre egy kicsit "korábban keljél fel".

2011. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon-nagyon hálás vagyok! Akkor már rohanok is a szövetkezethez :D
2011. máj. 20. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha mégsem sikerül, akkor is jobb egy rossz adóbevallást beadni, mint semmit sem. Azt jobban büntetik. A rossz adóbevallást még önellenőrizheted, "javíthatod", a hiányos bevallás pótlása jobban feltűnik.
2011. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!