Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tudnék csinálni esetleg...

Mit tudnék csinálni esetleg kérelmet benmyújtani hogy töröljék a tartozást? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Januárban kaptam egy levelet az apehtől hogy van tartozásom jelenjek meg 8napon belül meg is jelentem van is papíromróla vártam a büntit azóta semmi most küldtek egy csomó csekket és így indolokják abüntetést mert ugye nem volt tb-m (nem is tudtam volna miből fizetni mert semmi munkám nincs)hogy nem jelentem meg az elözöleg küldött felszólítás után ami nem igaz!!nyujthatok be kérelmet hogy töröljék az adosságom mivel nincs semmi jövedelmem vagy hogyan lehetne megoldani esetleg ha elkezdenék dolgozni akkor vonják vagy mi a teendő ilyenkor?
2011. márc. 31. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Most már nem nagyon valószínű, hogy visszamenőleg eltörlik, kérvényt mindenképp írj, aztán hátha elfogadják. Az ilyen ügyekben érdemes előre intézkedni, utólag már nehezebb megoldani.

Egyébként igen, ha lesz jövedelmed, akkor abból letiltják, de ha sokáig nem lesz és van bármilyen vagyonod, ház, autó, akkor azt is elvihetik.

2011. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ilyentől nem kell tartanom hogy elveszik az automat vagy házamat mert nincs :s

hogy kezdjek hozzá a kérvényhez vagy hogy írjam le nekik mert ehhez nem értek és pl-t sem találtam neten :s

2011. márc. 31. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérjed méltányossági alapon a fizetendő összeg elengedését.

Itt a link a szempontokról: [link]

Itt pedig az adatlapé, amit be kell nyújtanod: [link]

Ha csak egy levelet írsz, akkor ezt az adatlapot küldik ki, hogy töltsd ki és küldd vissza.

A 9-es pontba írd be, hogy nem tudtál róla, hogy fizetni kell, nem volt munkád, stb, stb.

Feltétlen írd bele, hogy megjelentél az idézésre, és mellékeld az igazolás másolatát. (az eredetit őrizd meg)

2011. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm szépen megtaláltam időközben csak nem tudtam pontosan melyik az enyém :D ma megyünk egyik ismerösömékhez aki szokta anyuméknak az adóbevallást csinálni apehos pár tanáccsal lehet el tud látni=) nagyon szépen köszönöm mégegyszer!!!!!!!!
2011. ápr. 1. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!