Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Apeh tartozást mikor hajtják be?

Apeh tartozást mikor hajtják be?

Figyelt kérdés

2 éve eladtunk egy lakást,de vettünk is egy ugyanolyan értéküt. Ennek ellenére a nyereségadót ki kellene fizetni. Kértünk kedvezményt a fizetésre,de elutasították. egyben nem tudjuk kifizetni.

Mikor lép az Apeh,hogy valamilyen módon behajtsa?


2011. máj. 3. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
hát, hogy mikor lép pontosan azt nem tudom, de amint lehet inkasszózik. Próbálkozzatok még a részletfizetéssel, megszokták adni...
2011. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyedből és családi pótlékból is vonhat?
2011. máj. 3. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:

bankszámlát tudnak inkasszózni, ha oda érkezik a gyed és a családi pótlék akkor sajnos igen.


de a részletfizetést tényleg próbáljátok még, így is azt jelzed, hogy nem álltok el a fizetéstől

2011. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Az első fiz könny kérelem alatt nyugvott a végrehajtás.

A gyed bérjövedelem,a harmadáig letilthatnak belőle,gyorsan be kellene adni egy részletfiz kérelmet.

Az adatlapot ugy kell kitölteni,hogy a havi jövedelemből biztosított legyen a részletfizetés.

Ha valaki pl, 50 e ft havi jöv ből akar 30 e ft részletet fízetni,azt elutasítják mert 20e ft-ból nem lehet megélni.

2011. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Én annak idején írtam egy kérelmet, amiben szépen leírtam a bevételeinket, majd felsoroltam a kiadásokat tételesen (rezsi és hitelek számlákkal igazolva). Ennek alapján számoltak ki havi 5000 ft-ot a befizetésre, ami 3 hónap múlva lejár, 2 éve fizetem, a másik felét pedig elengedték méltányossági alapon. Tudnak jó fejek lenni az Apeh-nál, csak szépen kell velük szót érteni. A részleteket pedig pontosan kell befizetni, mert elég borsosak a kamatok. Kétszer 1 nappal később adtam fel a csekket, adóbevalláskor 8000 ft-tal kevesebbet kaptam vissza, úgyhogy a fizetési határidőre ügyelni kell.Ja, és míg levelezel velük, nem megy a behajtó, és ajánlottan adj fel mindent.
2011. máj. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bizony, 2008-ban megszűnt az a lehetőség, hogy az eladást vétellel kompenzáld, ezt nem árt tudni!
2011. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!