Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kötelező TB-t fizetni?

Kötelező TB-t fizetni?

Figyelt kérdés

Most olvastam itt az oldalon, hogy valakit megbírságolt a NAV (APEH), mert nem fizette maga után a TB-t, amikor nem volt munkája.

Anyósom kb. 10 éve "csak úgy van" otthon, effektív semmit nem csinál, és nem is fizet semmit senkinek. Akkor egyszer őt is megtalálhatja az APEH ezért? (És igen, ez idő alatt nem volt egyszer sem dokinál)

Azt hiszem 8 év múlva tölti a nyugdíjkorhatárt, akkor ebbe beleköthetnek majd?


2011. márc. 31. 16:46
 1/10 A kérdező kommentje:
És mennyi az elévülési idő?
2011. márc. 31. 16:48
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

kötelező, igen

előbb-utóbb meg fogják találni, ha pedig így tb fizetése nélkül kell igénybe venni ellátást, akkor azt kiszámlázzák neki, ezek elég durva összegek szoktak lenni

2011. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Ezt hívják úgy, hogy potyautas. Remélem sose évül el. Nem nagy cucc az a 4500.- Én is fizettem, mégse rokkantam bele. Persze egyszerűbb az elévülést várni
2011. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Őszintén??? Igen, én is nagyon remélem, hogy az egészet be kell majd fizetnie...

A párom pénzelte őt állandóan, de hogy elmenjen dolgozni, áááááá, azt nem!!!

2011. márc. 31. 18:19
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén. Ez egészségügyi szolgáltatási járulék címen fut, és azoknak kell fizetniük, akiknek nincs jövedelmük, amiből az egészségbiztosítási járulékokat levonhatnák. Pont azért kell fizetni, mert ők is kerülhetnek orvoshoz, kórházba, kaphatnak gyógyszert vényre. Ehhez egyfajta hozzájárulás. Még az eltartott, de iskolába már nem járó gyerek után is kell fizetni, ha nem dolgozik sehol. 2011-ben felemelték 5.100,- Ft/hóra.

Visszamenőleg behajthatják bírsággal, késedelmi kamattal együtt, ha valahol kibukik a dolog. És egyszer kibukik....

2011. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Közel sem biztos, hogy kibukik, és sajnos, vannak olyanok, akiknek ez a havi 5 ezer is komoly kiadás.
2011. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen egyetértek, hogy valakiknek sok ez a havi 5.100,-Ft is, főleg, hogy nincs is keresetük, amiből fizethetnék. Erre mondaná az APEH, hogy át is vállalhatja ezt a terhet valamelyik rokon.

Kibukni tulajdonképpen ott tud, hogy az illető egyszercsak meglátogatja az orvosát..., meg ott, hogy az APEH elkezd utazni komolyabban ezekre a dolgokra, mivel az államnak az Isten pénze sem elég.

De valahol meg is értem, hiszen ingyen semmit sem adnak manapság.

2011. ápr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
75%

Én is csak az elmúlt egy két hónapban hallottam erről. Egy bő éve nem fizetem mert nem tudtam hogy kell, meg nem is volt miből. Sose küldtek papírt, most meg elköltöztem, elveszett a tb kiskönyvem, ami nélkül munkaügyben is meg vagyok lőve, és csak telik az idő :(

Hihetetlen, mennyi bőrt lehúznak az emberről. Elhiszem, hogy azért, van mert van aki lusta munkát keresni, de nagyon sok olyan ember van, aki önhibáján kívül van rossz anyagi helyzetben.

2011. ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Hosszú ideig nem volt munkám. Nem fizettem a tb-t. Bár a munkanélkülit szépen megkaptam. 30 ezret három hónapig. Abból ugye fizethettem volna. :)

Nekem a fő gondom az, hogy életemben négyszer volt komolyabb betegségem. (Amúgy egészséges életmódon élek. Túl az élet delén.) E négy alkalom mindegyikén durván félrediagnosztizáltak. Engem felháborít, hogy köteleznek befizetni, ha pedig nekem okoznak kárt, azzal nem foglalkoznak. Egyszerűen nem akarok egy ilyen rendszert támogatni. Akkor inkább fizetném a nagyobb összeget - ne adj Isten - olyannak, aki ért hozzá.

2014. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Most már havi 7000 felett van szóval igen is aki szinte soha nem megy kórházba annak semmi értelme, hogy fizessen, mert úgyis orbánc zsebébe landol az a pénz nem pedig a kórházak felújítására fordítják. Ennek ellenére én is fizetem, mert simán megtoszhat az apeh mondjuk csicskaság de ez van ez Magyarországon mindenért fizetsz még azért is, hogy levegőt vehess ba.meg
2018. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!