Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akinek lejárt az álláskeresési...

Akinek lejárt az álláskeresési segélye, és még nem nyújtotta be az Önkormányzathoz a kérelmét, tehát egyáltalán nem illeti semmilyen alapellátás; nincs jövedelme, annak a TB-t kötelező önerőből fizetni? (5100 Ft? )

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 09:24
 1/2 anonim válasza:
Ez csak egészségügyi szolgáltatási járulék. Nem kötelező fizetni, de ajánlott. Ha ez nincs fizetve, akkor semmilyen egészségügyi ellátásra nem leszel jogosult, ergo fizetned kell mindenért az egészségügyben.
2011. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
79%
Ha nincs jövedelme, miből fizessen?! Kérdezném attól, aki ezt kitalálta! Sajnos én sem értek egyet ezzel! De ha beteg lesz az ember, akkor inge-gatyája rámegy az orvosi ellátásokra! BPJ-t vagy rendszeres szociális segélyt kell igényelni, akkor nem kell fizetni önerőből TB-t! A BPJ a család jövedelmétől függ sajnos! Mindenképpen el kell menni a szociális irodába, ott biztos tudnak segíteni! Nekem 50%-os leszázalékolási papírom van és nem kell fizetnem TB-t! A szociális iroda javasolta nekem!
2011. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!