Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB kérdés! Mikortól kötelező?...

TB kérdés! Mikortól kötelező? Többi lent!

Figyelt kérdés
van egy barátom, aki pár éve már nem tanul, de nem is dolgozik, nem volt hivatalos munkahelye még soha, és mióta abbahagyta a sulit, nem igényelt tb-t, vagyis nem töltötte ki az adat és változásbejelentő lapot, évek óta nem is volt orvosnál. namost én úgy tudom, hogy aki nem dolgozik/nem jár iskolába, az is köteles fizetni maga után ezt az 5ezret havonta. hogyhogy nem szólította még fel az apeh (nav)? lehet ebből nagy baja? ki fogják neki számlázni ezt a pár évet? ha igényelne ügyfélkaput, az adóegyenlege súlyosan minuszban lenne, vagy még a nullán áll? csak azért kérdezem, mert volt kis időszak nekem is suli után, amikor nem igényeltem, tehát pár hónapig nem volt tb-m, és rá olyan 1 évre lett, nulláról indultam, pedig előtte egy évig köteles lettem volna fizetni. na most akkor hogy is van ez? köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 31. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgozik/nyugdíjas/nappali tagozatos tanuló, hallgat/nincs GYESen/nem vállalkó v. társ.váll.tagja, annak kötelező fizetnie az évente változó összeget (idén 5100)

Függetlenül attól, hogy igénybe veszi-e az orvosi ellátást, vagy sem.

Az APEH azért nem szólította fel, mert vagy tévesen vannak rögzítve a jogosultsági adatai, vagy még nem vették észre, hogy nincs jogosultsága.

Ha a folyószámla egyenlege súlyos mínuszban lenne, már felszólította volna az APEH a fizetésre.

Ettől függetlenül igényeljen ügyfélkaput, és nézze meg a jogosultságát és a folyószámláját.

A nappali tagozatos tanulók/hallgatók a diákigazolványuk érvényességének lejártáig, + még 45 napig passzív jogon jogosultak az eü. ellátásra (van TBjük) pl ha 2010 júniusában érettségizett/diplomázott, akkor 2010 december 15-ig "él" a biztosítása, 2010 dec.16-tól kell magának rendeznie a TBt.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2011. ápr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

NAV azért nem szólította fel, mert nincs arra adatbázisuk, hogy mind a 10 millió magyarnak utána nézzen, biztosított-e vagy sem, meg szerintem kapacitásuk sincs ilyen feladatokra.

Ügyfélkapunak önmagában semmi köze a NAV-hoz, más dolgokra is lehet használni.

Ez a járulékfizetés úgy működik, hogy ki kell tölteni egy nyomtatványt, most ne kérdezd a számát, azon fel kell tüntetni, hogy mikortól akar járulékot fizetni, aztán ezt a nyomtatványt feldolgozza az APEH, majd küld egy szép levelet, hogy feldolgozta, meg egy adag csekket, amin befizetheti a havi járulékot.

Baja akkor lehetett volna ebből,ha valami komoly baj érte volna, mert nem volt eddig biztosítása.

Menjen be valamelyik APEH ügyfélszolgálatra, ott elmondják neki, mi a teendő az ügyben, meg a folyószámlája egyenlegét is megmondják, ha nincs ügyfélkapus hozzáférése.

2011. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!