Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010ben kaptam árvaságit, azt...

2010ben kaptam árvaságit, azt mely sorokban kell feltüntetni az adóbevallásban?

Figyelt kérdés
sorszámokat szeretnék.
2011. ápr. 5. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

SZJA törvény 1. számú melléklet 1.1. pontja:

A szociális és más ellátások közül adómentes többek között az állami szociális vagy társadalombiztosítási rendszer keretében nyújtott ....árvaellátás.

Én úgy gondolom, hogy sehol nem kell feltüntetni, mivel mentes az adó alól.

2011. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

fel kell tüntetni mert küldtek róla igazolást.ez van az igazoláson:

"xxxxx ft adómentes bevételnek/M/

...........ft nyugdíjnak/B/(bevallás 18.sor)

..........ft más jövedelemnek/A/(bevallás 4.sor)

minősítő ellátást folyósítottunk levonások nélkül."

csak az x helyén van összeg.

akkor ez most mit jelent?

2011. ápr. 7. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy nem kell feltüntetni, mivel adómentes. Tehát nem kell vele foglalkozni. A nyugdíj összegét is csak akkor kell bevallani, feltüntetni, ha mellette volt más jövedelme, mert a tavalyi évben össze kellett azzal "csapni". Például a nyugdíj összegénél zárójelben odaírták, hogy a bevallás melyik sorában kell szerepeltetni, de az árvaellátás mögött nincs semmi, csak egy M, vagyis mentes. De ha nekem nem hiszem, hívd fel telefonon valamelyik APEH ügyfélszolgálatot, aztán kérdezd meg.
2011. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!