Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az önkéntes nyugdíjpénztártól,...

Az önkéntes nyugdíjpénztártól, egyéb jogcímen kapott jövedelem utáni EHO-t hogyan kell feltüntetni az adóbevallásban?

Figyelt kérdés

A pénztártól kapott papíron ez szerepel:

- egyéb jogcímen kapott jövedelem: 376.782 Ft

- levont adóelőleg: 64.053 Ft

- 27 % EHO: 80.103 Ft


A levont adóelőleget hozzá kell adni a munkáltató által levont adóelőleghez és a 65b sorban kell feltüntetni, ugye ezt jól tudom?

Ám a 80.103 Ft EHO-t nem tudom hová kell írni. Ez az összeg még abban a hónapban be lett fizetve, amikor a pénztártól megkaptam a kifizetést. Ha beírom a 287-es sorba, akkor a 89-es sorba is beírja ezt az összeget, mint fizetendő EHO-t, holott már be lett fizetve.


Kérem, aki tud segítsen! Előre is köszönöm!


2011. ápr. 7. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A levont adóelőleget igen be kell irni a 65.sorba.. az ehot pedig.. a 287 es soron kivül a 294 es sorba is mint már befizetett összeget.

Ezek után nem fogja behozni a 89 es sorba.

2011. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Azt hittem, hogy az csak a 14%-os járulékra vonatkozik...
2011. ápr. 7. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!