Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges-e a TB-t magam...

Lehetséges-e a TB-t magam után fizetni? Hol és hogy kell ezt igényelni/bejelenteni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Havi 5.100,- Ft-ba kerül és a 11T1011 jelű nyomtatványt kell beadni az APEH-hoz.


Bövebb infó:

[link]

2011. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Az Apeh-nél kell kérned, ott megnézik mikor fizetted utoljára (vagy munkáltató) és visszamenöleg ki kell fizetned, majd onnantól fizeted havonta. kb 5000 ft.
2011. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Ja, de egyszer megpróbáltam letölteni ezt a nyomtatványt, hát megőszültem mire sikerült, de még akkor sem tudtam kinyomtatni. Le kell hozzá tölteni valami alkalmazást, még egy pár segédalkalmazással, amire a gép kapásból jelzi, hogy vírus, aztán ha olyan pontosan kitölteni, hogy minden hülye kérdésre válaszolni, arra is amiről nem tudod, hogy mi az, mert különben nem engedi kinyomtatni. Én ennél a pontnál feladtam, és úgy döntöttem, hogy inkább büntessenek meg, de a magyar bürokráciától hányni tudnék!
2011. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem kimaradt vagy 2 év nappali suli után, és nem kellett a hiányt fizetnem, csak onnantól.
2011. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Be kell menned az apeh-hoz, kikéred a nyomtatványt, kitöltöd, visszaadod, már kapod is az első csekkeket, majd 1-2 hónapon belül megjön a határozat, további csekekkel. Egészségügyi szolgáltatási járulék a neve, 5100 Ft havonta. Ahhoz, hogy ellássanak az orvosnál, ezt kell fizetned. Szolgálati időbe nem számít bele. Miután megszűnt a munkahelyed, vagy nappali suli (alanyi jogon jár akkor) 45 nap türelmi időd van, és utána kell fizetned. Ha nem fizeted, bizony az orvosnál piros jelzés jön elő a neveddel együtt,valószínű az ellátásért ott helyben fizetned kell - nyilván az orvostól is függ - és visszamenőleg is befizettethetik. Ezt kötelező fizetni.
2011. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az apehnál kell kérni nyomtatványt.Ott rögtön megkapod 1 évre a csekkeket.Mindig napra pontosan be kell fizetned,mert ezek visszamenőleg felszámítanak mindent.Arra is nyomtatvány van ha már nem te fizeted.Ezt is időben kell,mert itt is felszámítanak mindent.Nekem nagyon sok problémám volt ebből.
2011. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És mi van ha külföldön vagyok? Hazamegyek 2-3 év után, és be kell fizetnem visszamenőleg, arra az időszakra amit nem is töltöttem M.O.-n?
2011. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha van ügyfélkapus regisztrációd, online is beküldheted. Keresd a 12T1011 -es nyomtatványt. Nem TB, hanem Egészségügyi szolgáltatásra való bejelentkezés.


[link]


hasznos infók

2012. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2012. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!