Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kivettem az önkéntes nyp-ból...

Kivettem az önkéntes nyp-ból a pénzemet, vontak belőle adót, mivel 3 gyermekünk van elég sok az adókedvezményünk, vissza lehet igényelni majd?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyiben vontak belőle adót, akkor adóköteles jövedelemként fizették, amit köteles vagy bevallani a 2011-es adóévre. "namármost", ha bevallod, akkor összes adófizetési kötelezettséged figyelembe vételekor rendezheted a családi adókedvezményed.

Ez egy 2010-es cikk, ennél frissebbet hirtelen nem találtam, de az apeh honlapon sem jött elő semmi a reálhozam szja kötelezettségére.


Az [origo]-nak nyilatkozó jogászok és adószakértők szerint érthetetlen volt Selmeczi nyilatkozata, hiszen a parlamentben kétharmados többséggel rendelkező kormánypártok egyszerűen megoldhatják, hogy ne kelljen adózni a hozamok után - tulajdonképpen elegendő az is, ha az szja-törvény egy mondattal történő bővítésével lehetővé teszik, hogy eredeti ígéreteknek megfelelően az állami rendszerbe átlépő magán-nyugdíjpépnztári tagok pozitív reálhozamának felvétele adómentes legyen.


"Az szja-törvény szerint akkor adóköteles a magánszemély jövedelme, ha az a rendelkezésére áll. Ebben az esetben, egyértelműen a magánszemély döntésétől függ, hogy felveszi-e a magán-nyugdíjpénztári megtakarításából származó pozitív hozamot vagy esetleg önkéntes pénztárba utalja" - mondta az [origo]-nak Horváthné Szabó Beáta, a PricewaterhouseCoopers igazgatója.


A cikket az alábbi címen találja az [origo]-ban:

[link]

2011. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

OK,KÖSZI!


Küldtek olyan papírt is amit a könyvelőnek kell majd adni adószámításkor,úgyhogy vissza lesz igényelve.Még egyszer kösz.

2011. szept. 19. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!