Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváírás - Mit tehetek...

Adójóváírás - Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ma vittem el az adóbevallásom a könyvelőnek, aki azt mondta, hogy az adójóváírásom igénybe lett véve, mikor én nem kértem és nem is kaptam meg év közben. Februárban megszünt a munkám, azóta munkanélkülin vagyok.Szerintem a volt főnököm lenyúlta azt a pénzt, ami havonta mégis csak 15100ft... mit tehetek ilyenkor? Kihez, mihez fordulhatok?Más a könyvelője a volt munkáltatómnak és más nekem.
2011. ápr. 22. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi van a bér papírjaidon? Mennyi volt a bruttód és a nettód és valójában mennyit kaptál kézhez?
2011. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Év végén visszaigényelheted az adóbevalláskor. Addig sajnos marad a nem kifizetőnél...

Viszont azt nem értem, hogy hogyan lehetséges az, hogy megkaptad, de nem kaptad meg.

2011. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na utána jártam... ott van megkötve a kezem, hogy a vizu egy részét borítékban kaptam... én azért kértem hogy adóbevalláskor kapjam meg a jóváírást, hogy a főnök ne tudja lenyúlni, meg is kérdezte, hogy szeretnénk a kolleganőmmel, és mondtuk neki, hogy egyben szeretnénk megkapni, erre most derült ki, hogy ő mégis úgy könyveltetett, hogy havonta megkaptuk. És így ő havonta megtudta magának tartani a havi 15ezret, mert annyival kevesebbért nyúlt a zsebébe... mocsok volt... és bérpapírt sem kaptunk mindig, meg késve kaptuk meg nagyon sokszor, tehát még az sem volt, hogy időben észre vegyük, mert papírok nélkül nem tudtuk, mi a helyzet...
2011. ápr. 22. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez bizony jó nagy átverés..
2011. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ezek alapján adjatok tanácsot... mégis csak 180ezer ft... bár hivatalosan nem hiszem hogy sokmindent tudok tenni... :S
2011. ápr. 22. 15:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Le kell ülni a főnökkel és megtárgyalni ezt a dolgot. Ha zsebbe kapjátok továbbra is a fizu egy részét nem tudjátok érvényesiteni az adójóváirást.. és nem beszélve arról hogy a zsebes rész nincs bejelentve, tehát nem képez nyugdijjárulék alapot sem.

Tiszte vizet kell önteni a pohárba.. ha nem megy akkor kell ellene lépést tenni.. de ez valszeg az állás kockázattal jár. Ha a munkáltató felméri a helyzetet mi vár rá abban az esetben a bejelentik, szerintem rájön hogy jobban jár ha az SZJA szabályoknak megfelelően állapitja meg a bért, rendezi a munkaszerződést a bejelentést és és bevallást és a szabályos bérszámfejtést.


A büntetés kiszabása sokkal többe kerül neki..

2011. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az esetet érdemes lenne bejelenteni a Munkaügyi Főfelügyelőségbek..

[link]

2011. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A munkáltatód nem teheti "csak úgy" meg, hogy a számfejtésben érvényesíti az adójóváírást. Arról ugyanis nyilatkozni kell. Tehát kell lennie a kezedben egy nyilatkozatnak arról, hogy te nem kérted.
2011. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen semmiféle nyilatkozatom. Amúgy meg ez a munkáltatóm februárban felmondott nekem... De az megint egy másik fincsi ügy volt. Munkaügyisekre énis gondoltam, de pont ezért nem jelentettem még, mert borítékba kaptuk egy részét... nem nagy összeg volt, de épp elég ahhoz, hogy semmit ne tudjak kezdeni a dologgal :( Arra gondoltam, hogy megkeresem és megmondom neki, hogy ez nem volt fair dolog, és az nekem JÁR.
2011. ápr. 22. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!