Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Start kártya, vagy hasonló?

Start kártya, vagy hasonló?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem aztán felvettek fősulira, ahova szeptembertől jártam, de januárban (effektíve még az első, aktív félévben) elvállaltam egy munkát, ahol nem érdekelte a munkáltatót hogy van tanulói jogviszonyom meg start kártyát sem ajánlott, semmit. Végül nem is tetszett a munka úgyhogy 1 nap után fel is mondtam. Most viszont passziváltam ezt a félévem annak reményében hogy találok valami mást, találtam is, de ide meg jól jönne a start kártya. Nem tudom hogy így jogosult vagyok-e rá, bár gyanítom nem. Van valami megoldás, hogyan juthatnék adókedvezményhez?
2011. ápr. 26. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha bejelentve dolgoztál akár csak 1 napot is, akkor már nem vagy jogosult
2011. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A start kártyával nem te jutsz adókedvezményhez, hanem a munkáltatódnak kell kevesebb járulékot fizetnie a bruttó béred után (nem a bérből levonandó, hanem a bér után fizetendő járulék mértéke alacsonyabb)

Ha a hallgatói jogviszonyod alatt dolgoztál, az nem kizáró ok a startkártyánál:

"A pályakezdő fiatalok foglalkoztatását a START- kártya segíti, amelyet az a pályakezdő igényelhet, aki a 25. – ha felsőfokú végezettséggel rendelkezik a 30. - életévét még nem töltötte be, és tanulmányait befejezte vagy megszakította. A kártya igénylésének további feltétele, hogy a pályakezdő a tanulmányainak befejezését követően első ízben létesítsen foglalkoztatásra irányuló jogviszonyt. Nem igényelhet ugyanakkor START- kártyát az, aki korábban megbízási-, vállalkozási szerződés alapján végzett munkát. Nem jogosult továbbá a kártyára az sem, aki korábban egyéni vállalkozó volt. Nem kizáró ok azonban a tanulói, hallgatói jogviszony mellett illetve az iskolai szünet időtartama alatt fenn állt foglalkoztatásra irányuló jogviszony."

[link]

Olvasd el a linken szereplő cikket, sok minden mást is megtudsz a startkártyáról.

2011. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!