Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó, vagy Start...

Egyéni vállalkozó, vagy Start kártya? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kozmetikusként szeretnék elhelyezkedni, júniusban végzek az iskolában. Voltam már állásinterjúkon, de mindenhová vállalkozói igazolványt kérnek. Nem túl rizikós, ha még nincs vendégköröm?

További kérdéseim:

1. Egyéni vállalkozó igényelhet Start kártyát?

2. Ha mint alkalmazott helyezkedek el Start kártyával, mennyi pénzt kellene kézhez kapni? (szakmunkás minimálbér?)


2011. ápr. 24. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Rizikós.

1: Nem. Csak az alkalmazott után vehet igénybe kedvezményt a foglalkoztató.

2: A bruttó és nettó bér összege független a startkártya meglététől. A startkártya a munkáltatót jogosítja fel a bér után fizetendő kedvezményes járulék fizetésre.

Az, hogy minimálbért, vagy garantált bérminimumot kell kapnod, a munkaköröd határozza meg.

2011. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Eléggé tájékozatlan vagyok még ezen a téren... Fel tudnál világosítani arról, hogy mi különbség a bérminimum és minimálbér között?

2011. ápr. 24. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:

A minimálbér azoknak jár akiknek még nincs érettségije. Ennek az összege jelenleg: 78.000

A bérminimum legalább középfokú iskolai végzettséget, középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállalót illeti meg. Vagyis azt is akinek érettségije van illetve érettségi+középfokú szakképesítése mint neked kozmetikusként Jelenleg a garantált bérminimum: 94.000 ft Téged a garantált bérminimum illet meg


Ugy is mondhatnám hogy akinek középfokú végzettsége van annak a minimálbér ez a 94.000 ft.

Remélem tudtam segíteni, kérdezz nyugottam

2011. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: még annyit hogy ha jól néztem a te okj számod: 52 815 01 0000 00 00 vagyis az 52 kezdetűek középfokú képesítések+ érettségid van.Szóval te NEM VAGY szakmunkás. És ahogy írtam téged a garantált bérminimum illet meg.
2011. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

" A garantált bérminimum a legalább középfokú iskolai végzettséget, középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállalót illeti meg (Korm. rend. 2. § (2) bek.). "

Ha neked érettségid, vagy akár diplomád van, de nem olyan munkakörben dolgozol, ahol kötelező legalább a középfokú isk. végzettség, középfokú szakképzettség, akkor csak a minimálbért kell kifizetnie a munkáltatónak.

Ha valakinek nincs érettségije, de van (megfelelő) szakképzettsége (érettségit nem adó szakiskolában szerzett szakmát), akkor ha szakképzettséget előíró munkakörben dolgozik, meg kell kapnia a garantált bérminimumot.

Előfordulhat, hogy diplomával valaki minimálbért keres, és érettségi nélkül (kötelezően) a magasabb garantált bérminimumot kell kapnia.

2011. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2011. ápr. 24. 19:05
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

szia!


én ugyanezzel találkoztam, csak fodrászként. igényeltem a munkanélküli hivatalban a kezdő vállalkozók támogatását, fél évig kaptam a minimálbért. ebből ki tudtam fizetni a nyugdijat, tb-t, és a bérleti dijat. fél év pont elég volt arra, hogy kicsit gyűjtögessek, és utána ha nem tudok valamit fizetni, legyen mihez nyúlni! azóta már a lábamon állok :)

2011. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia utolsó! Köszi a választ!

Ahhoz hogy ezt a támogatást igénybe vedd nem kell minimum 3 hónapig álláskeresőnek lenned?

Nagyon jól jönne nekem is ez a támogatás, de nem akarok suli után még minimum 3 hónapot itthon ülni... :S

2011. ápr. 25. 15:18
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
igen sajnos :( én így csináltam, és megértem, ha nincs türelmed, viszont nagyon hasznos volt. nem tudom, hogy fizettem volna azt a sokmindent magam után, kb mind a 78 ezer elment a honapban a kotelezokre.
2011. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem túl kecsegtető... :( Lehet h marad inkább a Start kártya, az kicsit biztosabbnak tűnik...
2011. ápr. 26. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!