Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemrég vásároltam egy ingatlan...

Nemrég vásároltam egy ingatlan, de az illeték még nem jött ki rá. Hogyan kérdezhetnék rá a NAV-nál vagy ahol kell?

Figyelt kérdés

Most még van rá pénzem, hogy kifizessem, túl akarok lenne rajta, és a vele járó bosszankodáson.

Egy ismerősömnek most vitték el az autóját illetéktartozás miatt, nem akarok így járni!


2011. máj. 2. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulni, megérkezik időben az illeték-kivetés. Van aki 1 hónapot vár rá, van aki akár 6 hónapot is.

De persze rá lehet kérdezni az APEH-nál, hogy hol tart az ügy. Én annak idején rákérdeztem, mondták, hogy folyamatban. Már 4 éve várok rá, most már nem is kérdezem meg, hátha elfelejtik, aztán lassan elavul, és nem kell fizetnem. Az illeték összegét még mindig nem költöttem el...

2011. máj. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi február elején vettünk ingatlant, április elején kijöttek szemlézni, és a napokban kaptuk meg a csekket.

Szilvi

2011. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi is februárban vettük, de még senki nem volt. Azt sem tudom mennyi lesz.
2011. máj. 2. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell siettetni őket.. biztosan meg fog érkezni.. persze kivételek mindig akadnak. Én nem firtatnám. Az én utolsó ingatlan ügyemnél is 3 hónap mulva megérkezett az illeték kiszabás.
2011. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!