Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kell ingatlan eladás...

Mennyit kell ingatlan eladás után adózni? Összegtől függ vagy hogy megy?

Figyelt kérdés
Illetéket kell fizetni? 1 millió 400 ezer Ft ért szeretnénk a házunkat eladni. Vidéken van, én és anyukám a tulaj.
2011. nov. 6. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már 5 éve a birtokotokban van, akkor nem kell adózni. Ha később vettétek, akkor a vételi ár és eladási ár különbsége után kell adózni.


Illetéket kell fizetni, a vevőnek. 4 millió Ft-ig 2% (tehát esetetekben 28ezer Ft - de ez a vevőt terheli).

2011. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben 1 és 5 év óta van a birtokában, akkor az eltelt évek alapján nem a teljes jövedelem után kell adózni.

Ha több tulajdonos van, akkor az adót a tulajdoni hányadokra külön kell kiszámolni.

Egy példa:

(Tegyük fel anyukád 20 éve vásárolta. Akkor neki adómentes. Tegyük fel te tavaly örököltél. Akkor az örökléskor megállapított érték rád eső fele tekintendő kiadásnak, az eladáskor kapott ár fele pedig bevételnek. A kettő különbsége a jövedelmed. Ha tavaly került a birtokodba, akkor a teljes jövedelem után kell adózni. Az adó mértéke 25%)

2011. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Édesanyám 1971 óta tulaj. én apám után örököltem 1990-ben. Így kell adózni/illetéket fizetni?
2011. nov. 6. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Adót egy fillért sem.

Illetéket pedig a vevő fizet.

2011. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A leírt dátumok alapján egyikőtöknek sem kell személyi jövedelemadót fizetni az eladás után, mivel már régen adómentessé vált az ingatlan (több, mint 5 éve van a tulajdonotokban).

Illetéket pedig csak ingatlan vásárlása esetén kell fizetni, értékesítése után nem.

2011. nov. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!