Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Problémás-e Magyarországon...

Problémás-e Magyarországon külföldi számla (nem magyar nyelvű) könyvelése?

Figyelt kérdés

Külföldön (EU) indítok egyéni vállalkozást, magyar megbízóknak is fogok dolgozni. Nem szeretném valami adminisztrációs nehézségbe sodorni őket azzal, hogy külföldiként vagyok megbízott.

A kérdésem: El tudja könyvelni gördülékenyen, problémamentesen egy magyar cég a tőlem kapott idegen nyelvű számlát?

Egyelőre arra gondoltam, hogy mellékelem mellé nekik a számla fordítását magyarul, de nem tudom, hogy ez szabályos-e.

Köszönöm.


2011. máj. 4. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

semmi gond a számla könyvelésével, nap mint nap könyvel mindenki idegennyelvű számlát.

Esetleg értelmezés miatt rákérdezhetnek a tevékenység/szolgáltatás/árú pontos megnevezésére, de ez is ritkán fordul elő.

2011. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató. az sem gond, ha kevésbé ismert nyelven van, nem angolul? Esetemben holland.
2011. máj. 4. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a holland nem probléma, esetleg görög (és görög betűs) vagy szláv nyelvű számlával lehet gond.

Ha szolgáltatást végzel, akkor az gondolom egyféle tevékenység, nem változik havonta.

Ha ez megnyugtat, akkor aláírhatod angolul vagy németül a megnevezést zárójelben, de a számla többi része érthető hollandul is.

2011. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon jól hangzik!
2011. máj. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!