Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb-t visszamenőleg behajthatják?

Tb-t visszamenőleg behajthatják?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár óta nincs tanulói jogviszonyom, még nem tudtam bejelentettként dolgozni, és az apehnál azt mondták, hogy ha magamnak akarom fizetni a tb-t, akkor visszamenőleg kell (kb 50ezer)ft-ot befizetnem. Ha találok valamilyen bejelentett munkahelyet, és elkezedek dolgozni, akkor is behajtják rajtam ezt az összeget? köszönöm a segítséget
2011. máj. 7. 00:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A fizetendő összeget sokallom egy kicsit, ha tavaly végeztél a suliban. Ugyanis a diákigazolványod okt.31-ig érvényes volt, és utána még 45 napig passzív jogon jogosult voltál az ellátásokra.

Csak december 16-tól kellett volna rendezned a TBd.

"Az egészségbiztosítás szolgáltatásaira jogosultak – kizárólag egészségügyi ellátásra jogosultak

a közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy a fel-

sőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás

keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, ha társadalombiztosítási szem-

pontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jo-

gosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak),

Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az

alapul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően (ún. passzív jogosultság)

Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az ala-

pul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően még meghatározott ideig fennáll, ez az ún.

passzív jogon való jogosultság.

Ha a jogosultsági feltétel (pl. gyed folyósítása) megszűnését megelőzően ez a feltétel megszakítás nél-

kül legalább 45 napig fennállt, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig

marad fenn."

[link]

2011. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
apehnél annyit mondtak hogy visszamenőleg a tanulói jogviszonyom megszünésétől idáig kell fizetnem(juniusba végeztem, sajnos a szakvizsgával megcsúsztam novemberre, viszont attól független nem tudtam tantárgyat felvenni, így nem lett tanulói jogviszonyom). Semmi olyat nem mondtak hogy a diákigazolványom megszünésétől kellene. :S pedig jolenne mert akkor jelentősen kevesebbet kellene fizetnem.
2011. máj. 7. 20:06
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha az APEH ügyfélszolgálatán érdeklődtél (személyesen), akkor az esetek jó részében nem ad pontos tájékoztatást.

Próbálkozz a telefonos ügyfélszolgálaton. Ott, ha nem biztos valamiben, inkább megbeszéli a kollégájával. Legalábbis amikor én hívtam, megmondta kerek-perec, hogy tartsam, mert megbeszéli a kollégával (BAZ megye) Igaz a telefonszámlám emelte, de legalább utána járt a dolognak, nem pedig rámondott valamit, mint a személyes ügyfélszolgálaton lévő hölgy. (ráadásul, mint kiderült, rosszat mondott)

Az OEP tájékoztatóban meg ott van, hogy a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig.

A 45 nap passzív jogot mondta az ügyfeles?

2011. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
ezenfelül még azt hogy a tanulói jogviszonyom megszünéséhez adjam hozzá a 45 napot és onnan. mást nem
2011. máj. 7. 21:09
 15/16 A kérdező kommentje:
vagyis igen mondta a 45 passzív jogot
2011. máj. 7. 21:15
 16/16 anonim válasza:
Hát ez elég siralmas, nem vesz valaki igénybe szolgáltatást az állam elvárja,hogy fizessél olyan dologért amit nem veszel igénybe, ugyanakkor munkát nem biztosít, de ha mégis tudnál valahonnan pénzt megtakarítani a bankszámládon onnan meg szó nélkül lenyúlhatják amit akarnak, hát ez magyarország :) sok sikert én húzok külföldre... egy forintot nem fizetek az apehnak :)
2012. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!