Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó aki heti 36...

Egyéni vállalkozó aki heti 36 órás munkaviszony mellett dolgozik, mondjuk 100e Ft kivétet vesz ki egy hónapba, azt hogy számfejtem? Milyen járulékokat kell fizetni utána?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha heti 36 órás munkaviszony mellett dolgozol, nem vagy köteles kivétet kivenni, egyáltalán nem kell járulékot fizetned, pontosan csak az 5200 Ft egészségbiztosítási járulékot.
2011. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
5200 ft egészségbiztosítási járulékot, nem csak akkor kell fizetni, ha nincs biztosítási jogviszonyom? De mit kell fizetni, ha van kivét?
2011. máj. 13. 07:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor is kell fizetni az 5200 Ft-ot, ha másodállásban vagy vállalkozó. De még mindig nem értem, miért akarsz kivétet kivenni? Kezelheted a teljes jövedelmedet profitként, és akkor csak adót kell utána fizetned azután, amit költségszámlákkal sem tudsz eltüntetni. Kötelező kivét a járulékfizetés miatt csak a főállású vállalkozóknak van. Utánad fizetnek elég tb-t a munkahelyeden. Vagy nyugdíjba, esetleg gyed-re készülsz, és azért akarod, hogy magasabb bruttóra legyél bejelentve?
2011. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tavaly alakultam, elég sok a bevétel,és így elég sok a nyereség, mert nem lehet annyi költséget elszámolni. Tavaly ota még soha nem vettem ki kivétet, tehát több mint egy éve, és most szeretnék. Ezért szeretném tudni, hogy milyen járulékokat kell fizetni a kivét után?
2011. máj. 14. 07:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenn, hogy fizettem az osztalék alap után, a tavly évre eho-t azthiszem. Az mit jelent osztalékalap? Azt nem lehet ki venni ugye?
2011. máj. 14. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!