Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen programmal tudom...

Milyen programmal tudom elkészíteni a negyedéves bevallásomat (egyéni vállalkozö)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 07:10
 1/9 anonim ***** válasza:
ÁNYK-AbevJáva
2011. máj. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ev-ként negyedéves bevallás.. kell lennie ott más bevallási kötelezettségnek is... no comment
2011. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igazad van, de a kérdező csak a programot kérdezte.

2011. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Milyen bevallási kötelezetségre gondoltok?

Csak most válltottam ki a vállalkozóit így nem tudom.Egy könyvelő meg nagyon drágán csinálná meg.Nincs rá 45ezrem.

2011. máj. 13. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Az első válaszoló vagyok.

Havi 45 ezer valóban nagyon sok könyvelési díjnak egyéni vállalkozó esetében, általában (ha nem áfás) havi 4 - 5 ezer Ft-ért megcsinálnak mindent a könyvelők, legalábbis a mi városunkban.

Néhány szóban amit tudnod kell:

- egyéni vállalkozónál negyedéves bevallás az ÁFA-bevallás, de az a tárgynegyedévet követő hó 20-ig esedékes

- havonként kell beküldeni a főállású egyéni vállalkozó járulékbevallását, és (ha van) az alkalmazott járulékbevallását

- a vállalkozás kezdetekor be kell küldeni egy bizonyos NY-bevallást, egy 41-es bevallást


De te saját magad ezeket is csak akkor tudod elküldeni az apehnak, ha előtte ügyfélkaput nyitottál és azt az apeh-nál regisztráltattad (érvényesíttetted is).


Azt is tudonod kell, amennyiben valamelyik bevallásod nem megy be határidőre, vagy hibásan megy be, egyéni vállalkozó esetében bevallásonként 200.000.- Ft bírsággal súlythatják azt, akinek az ügyfélkapuja az adott vállalkozással kapcsolatban bejelentésre került.

Amennyiben te magad akarod a saját könyvelésedet, bevallásaidat megcsinálni, akkor az időd legnagyobb részét nem a vállalkozási tevékenységre fordítod, hanem az örökös jogszabály-módosításokat bújod, merthogy azokat szinte havonta változtatják.


Én azt tanácsolom neked:

-tégy fel ide egy új kérdést, hogy ki vállal könyvelést x városban, és tedd ki a prividet, hogy azon keresztül tudd fogadni a jelentkezőket (engem ne várj!)

- vagy a www.adófórum.hu = könyvelők szakmai oldala, ott beregisztrálsz, indulásra kapsz 250 pontot kérdés feltevéshez, és ugyanezt a kérdést felteszed ott is. Biztosan legalább 10-15 választ fogsz kapni!


Hidd el nekem, a bírságra sokkal több pénzt költenél, mint könyvelőre, arról nem beszélve, hogy mi, szakmabeliek is rengeteget szenvedünk a bevallás-nyomtatványok hibátlan kitöltésével, ill. a jogszabály-változások helyes értelmezésével, pedig naponta csináljuk. Nem éri meg ebbe belebonyolódnod!

2011. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45 ezer havonta? édes istenem én egy kft-ért kérek 20-25-öt és még ezt is sokallják. Evk 5-8 ezer között / per hó . Könyvelő nélkül nehéz lesz azért
2011. máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

19,08 vagyok!

Felénk az e.v. 4-5 eFt/hó, ha nem áfás, 5-8 eFt/hó az áfás egyéni vállalkozó. De ez az u.n. nagyobb vállalkozások esetében (pl. élelmiszerboltos, vendéglátós stb.) alkalmazott nélkül.

De pl. vagyonőr, hasonló, ahol minimális könyvelési bizonylat van, annak még ennél is olcsóbb.

Minél kisebb egy település, annál alacsonyabbak a könyvelési díjak.

Nekem voltak olyan ügyfeleim, (amíg be nem zártam az irodámat = eljöttem nyugdíjba), akik a megyeszékhelyről jártak hozzám havonta, mert ott szinte a duplájáért vállalták az egészet.

2011. máj. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem a kérdezőnek fogalma sincs a könyvelői árakról,csak nagyot akart mondani.Ha tisztában lenne,akkor nem mondott volna ekkora baromságot!

Nekem Áfás Kft.-ém van két éve és bizony rengeteg kimenő-bejövő nemzetközi számlám van,TB. ,két bejelentett alkalmazottra,egyéb finomságok és ezért Bp.-en havi 20-at fizetek.

Úgyhogy ilyen baromságot ne állítson senki!

2011. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

19,08 vagyok ismét:

Valószínűleg igaza van az előző hozzászólónak. Csak a kérdező még azt nem tudja, hogy nem elég kiszenvedni a bevallást, meg azt, hogyan is ér oda elektronikusan.

Hogy ő maga fog ezek szerint könyvelni is, tehát megtanulja a számvitelt, könyvelést, a különböző adó- és járuléktörvényeket stb. Majd csodálkozik egy u.n. átfogó ellenőrzéskor, hogy miért nincs szerencséje.

No meg azon is csodálkozni fog, hogy nincs ideje a "bevétel-szerző" tevékenységére.

2011. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!