Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ösztöndíj az "egyéb adóterh...

Az ösztöndíj az "egyéb adóterhet nem viselő járandóságok" közé tartozik?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, hogy el ne rontsam, az útmutatóban azt írják nézzem meg az igazolásaim, na azon nem írják. Vagyis azt igen, hogy 0 Ft az adóelőleg, de ez nekem még nem biztosíték.

Ja és még egy kérdés, 2 iskolaszövetkezetnél is dolgoztam, az egyiknél 3 hónapot számoltam a másiknál 2-t. Ezeket össze kell adni? Vagyis 5 hónap? mert időbelileg egy időben dolgoztam mindkettőnél. Vagy ez nem lényeg?

Köszönöm szépen előre is a választ!


2011. máj. 17. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ösztöndij adóterhet nem viselő járandóság.. de ennek ellenére az A lap 23.sorába be kell irni.. az összegre jutó adót a B lap 33. soráb be kell irni mint jóváirást. igy nem növelő az adókötelezettséget.

A munkában töltött időtt hiába volt két szövetkezetnél is nem lehet összeadni.. 3 hónapot lehet számitásba venni az adójóváirásnál.

2011. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen választ! Megy a zöld kéz.:)
2011. máj. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!