Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyes alatt születik a 2....

Gyes alatt születik a 2. baba. Milyen járandóságok járnak?

Figyelt kérdés

Mindig mást olvasok és összezavarodtam.

Nekem nem volt meg a 180 bérezett napom az 1. babával, mert táppénzen voltam (10 év folyamatos munkaviszonyom van), így a tgyás-m maximalizálva volt (minimálbér 2x-nek a 70%-a). Max gyedet kapom jelenleg.


Ha a 2. baba a gyed lejártát követő 2-3 hónapban születik, azaz GYES-be, akkor milyen járandóságok járnak?

Nagyon megköszönöm, ha valaki tudna segíteni


2010. júl. 25. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ugyanaz, mint az első terhességednél, ha járt a gyed, akkor jár most is
2010. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valaki azt mondta, hogy a minimálbér lesz az alap, mert nem GYED-ből megyek szülni.


Többen pedig azt javasolják, hogy arra az 1-2 hónapra vegyem ki a szabijaimat, de én nemtudom, mert hacsak kicsit is korábban jön a 2. baba, akkor még egy hónap sem lesz bérezve.

Mit gondolsz?

Köszönöm a válaszodat.

2010. júl. 25. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Rosszul tudja az az illető :)


Mivel az igénylést megelőző évben azért nem volt 180 bérezett napod, mert táppénzben/tgyásban/gyedben részesültél, ezért nem a minimálbér után, hanem a szerződésed szerinti bér után, de max. a mindenkori minimálbér kétszerese után kaphatod a tgyást, gyedet.


Persze visszamehetsz kivenni a szabikat, de nem hiszem, hogy ezt az igénylést megelőző naptári évben tudod eszközölni, és azt sem, hogy legalább 180 nap szabid van bent :)

Félre a tréfát. Abban az egy-két hónapban járnál jól anyagilag, ha kivennéd a szabidat, hiszen, akkor a gyest is kapod (mert a gyed-et ilyenkor le kell mondani és gyest kell helyette igényelni), plusz a szabis pénzt is.


Egyébként én a te helyedben azt csinálnám, hogy ha elmúlt már egy éves a pici, akkor lemondanám a gyedet, apának átadnám a gyest én pedig szépen elmennék táppénzre.

2010. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!