Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyetem mellett dolgozom!...

Egyetem mellett dolgozom! Hogy is van ez az adózásnál?

Figyelt kérdés
Nem diákmunkára vagyok bejelentve. Sokan dolgozunk együtt egyetemistákkal, illetve olyan személyekkel is, akik máshol teljes munkaidőben dolgoznak. Utóbbiak tettek valamilyen nyilatkozatot, így a második munkahely után kevesebbet kell adózniuk. Sajnos nem vagyok tisztában a szabályokkal, így nem tudom mi egyetemisták élhetünk e valamilyen adókedvezménnyel. Pl. A kifizetési igazoláson szerepel, hogy levonták a tb-t, amit diákként alapból kapnék amúgy is. Ez így természetes? 5 ezer forintról van szó, ami nekem a kis zsebpénznyi fizetésem mellé igen jól jönne. Persze ha fizetni kell oké, fizetem... csak nem értem! Valaki kisegítene?
2011. máj. 20. 21:49
 1/1 anonim válasza:
Ahogyan leírtad ez így van. 18 év felett köteles vagy tb-t fizetni, valamint adózni is, a szerzett jövedelemből. Nyilván az ösztöndíj, diákhitel nem adóköteles jövedelem, minden más viszont az. Viszont ha tanulóként dolgozol diákmunkát, amit az egyetem igazol, kedvezményesen adózol, aminek a mértékét nem tudom, de a fizetést sehogyan sem úszod meg. Nem vagyok adószakértő, de én is dolgoztam anno ugyanígy.
2011. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!