Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem írtam bele az adóbevalláso...

Nem írtam bele az adóbevallásomban az adószámomat, pedig vallok be bérbeadásból származó jövedelmet. Elektronikusan adtam le. Hogyan pótolhatnám/helyesbíthetném ezt?

Figyelt kérdés
A közvetlen a leadás utáni e-maileket leszámítva eddig még más kommunikáció nem volt.
2011. máj. 25. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felszólítanak majd hiánypótlásra.
2011. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ne csinálj semmit, hivatalból ki fogják korrigálni.
2011. máj. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha elektronikusan adtad le, hogyhogy nem jelzett hibát?

Csak tisztázzuk, adószámot, vagy adóazonosítót nem írtál be? Nem ugyanaz, és magánszemélynek adószáma nem nagyon szokott lenni.

2011. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, adószámról beszélünk. Az szükséges ingatlan bérbeadásához.

Ha ezt könnyen ki tudják korrigálni, akkor miért szerepel a nyomtatványban az, hogy "Amennyiben Ön magánszemélyként [..] rendelkezik adószámmal, akkor azt feltétlenül tüntesse itt fel!"?

2011. máj. 25. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Csinálj a gépedben egy új bevallást, ahol beírod az adószámot is, az első oldal közepe tájékán (ahol felsorolásra kerül, hogy melyik oldalak kerültek kitöltésre) annak alatta balról van: "Adózói javítással, helyesbítéssel érintett bevallás tipusa" Oda írd be: 1053.

A többit mindent változatlan formában tölts ki, most tedd rá ismét az ellenőrző programot. Ha így küld hibaüzenetet, akkor azt javítsd.

- Ha a javítás után változik a fizetendő adó összege, akkor az már nemcsak javítás, hanem önellenőrzés is

- Ha nincs javítani való, akkor is ezzel a helyesbítéssel ismét elküldeném, mert meglehet, hogy az ő belső ellenőrzési programjuk kihozza hibaként. A beküldött helyesbítés esetén viszont nem lesz bünti.

2011. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha megnézed csak sárgával jelzi nem pirossal vagy kékkel.. Semmi nem fog történni, de ha megnyugtat adjál le helyesbitó bevallást
2011. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Helyesbítő bevallást csak akkor adhatok le, ha már elfogadták, nem?
2011. máj. 27. 04:12
 8/9 anonim ***** válasza:

A bevallást gondolom elfogadták... Ha nem akkor má szóltak volna

és ez neked nem önrevi haenm helyesbités mert adóalapot nem érint. És bocsánat hogy korábban is segiteni akartam... Tudod mit? ilyen arroganciával fáradj be az apeh ügyfélszolgálatra és própálkozz ott

2011. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat mindenkitől!

Nem csináltam semmit. Ma lekérdeztem neten, és azt írta, hogy "elintézett".

(Azért lehet, hogy beadok majd egy helyesbítést...)

2011. máj. 30. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!