Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bejelentes miatt kevesebbet...

Bejelentes miatt kevesebbet keresek. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A masodik munkahelyemen csak azert jelentettek be,hogy legalabb egy ember legyen aki legalisan ott dolgozik,viszont a mostani adobevallas utan rajottem hogy igy (mert magamtol jelentkeztem hogy en legyek bejelentve) havi 4000 ft-tol estem el a tobbi nem legalisan ott dolgozo munka tarsaimhoz kepest.Ezek utan beszeltem a fonokkel hogy mi lesz a kieso maradek penzzel es egyfolytaban csak harit.Mit tehetek ilyenkor?Van lehetosegem feljelenti a ceget valahogy ugy hogy utana nekem ebbol ne legyen bajom a vegen?
2011. máj. 25. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a 4000.- forint nem ér annyit, hogy emiatt en legyél bejelentve. Fizetik a TB-t, minden járulékodat, jogosult leszel munkanélkülire is.
2011. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az év vicce! Azért akarod feljelenteni a céget, mert be vagy jelentve, járulékokat és adót vonnak a fizetésedből?
2011. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sztem is így korrekt,be vagy jelentve,menek az éveid,fizetik a TB-d adóznak utánad!

Nyugdij,egészségbiztosítás,SZJA,ennek inkább örülnöd kellenne!

2011. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ember te NORMÁLIS VAGY?


4.000 forinttal keresel többet, viszont:


- fizetik a TBdet ami 5.000 forint havonta

- van HIVATALOS munkaviszonyod, ami azt jelenti, hogyha 1 év múlva munkanélküli lennél KAPSZ MAJD MUNKANÉLKÜLI SEGÉLYT! Ha nincs bejelentett munkaviszonyod nem kapsz segélyt sem...

- nem fog seggbekurni az APEH ha a cég lebukik a feketemunkásokal

- VANNAK JOGAID, pl. ha nem kapod meg a fizudat akkor mehetsz a hatósághoz. Ha feketén dolgozol max. a sóhivatalba mehetsz...


És még sorolhatnám.


Ha ezért fel akarod jelenteni a cégedet akkor egy igazi barom vagy...

2011. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Örülsz, mint majom a farkának. Aki nem bejelentetten dolgozik, annak - ha jót akar - maga után kellene fizetni legalább a tb-t meg a nyugdíjat. Ez legalább a duplája annak a 4 ezernek.
2011. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

ha nem fizetnék a TB-det akkor neked kéne. az 4.800 ha jól emlékszem.

Igy van munkaviszonyod, lesz munkanélkülid ha kell és beleszámít a nyugdíjadba. Mi a sírásod oka?

(azon kívül, hogy nem látsz tovább az orrodnál)

2011. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez masodallas.A TB igy is ugy is kivan fizetve az elso munkahelyem miatt.2 oras munkaviszonyra vagyok bejelentve szoval nyugdij/munkanelkuli elonyokbol nem igazan reszesulok.Titeket nem duhitene ha mondjuk jofejsegbol jelentkezel, mert senki se akkar elni ezzel a nagy "elonnyel" es meg ti jarnatok rosszabbul a kevesebb fizetes miatt.Egy elonye van, a fizetesem tuti megkapom elmeletileg ha gond van de a mai vilagban mar ebben se lehet bizni.
2011. máj. 25. 22:01
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Mivelsoha eszembe se jutott még feketeén dolgozni, vagy minimálbérért vagy hasonló, ezért nem dühitene.

Igy nyugodtan tudok aludni.

2011. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Tegnap ebben a topicban a kedves kérdésfeltevő jól ledorongolt, hogy má' hogy gondolhatok arra, hogy valami olyan mellékzöngéje van a kérdésének, hogy ő azért lesi a szomszédját, hogy feljelenthesse.


Hát, te vagy az élő példa, hogy napi szinten jönnek ilyenek. 4000 forintért. Úgy, hogy te magad kérted ezt.

Ne, örüljél, Kádár moslék népe.

2011. máj. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"2 oras munkaviszonyra vagyok bejelentve szoval nyugdij/munkanelkuli elonyokbol nem igazan reszesulok"


Már hogy a viharba ne?!

Ezeket pont a BEJELENTETT munkaidőből és a BEJELENTETT FIZETÉSBŐL állapítják meg.

2011. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!