Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás megszünteté...

Egyéni vállalkozás megszüntetése 2011-ben hogyan?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozásomat meg akarom szüntetni. Elmentem az Okmányirodába, ahonnan elhajtottak, hogy ezt elektronikusan kell intézni az Ügyfélkapun: ott töltsek ki mindent és ott döntsem el azt is, hogy személyesen adom le vagy postán küldöm el a vállalkozói igazolványomat.


Én semmit nem találtam ott. El tudná valaki mondani, hogy mit kell kitöltenem és hol? És a NAV részére melyik papírokat kell kitöltenem és feladnom?


2011. máj. 27. 11:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Alakul. Innen kell letölteni a megszüntetéshez szükséges dokumentumot:


[link]


És az Ügyfélkapun elektronikusan fel kell adni.


Abban még tudna valaki segíteni, hogy melyik NAV papírokat kell még pluszban kitöltenem?

2011. máj. 27. 11:54
 2/9 anonim ***** válasza:

ezt valóban leadod az okmányirodába, utána küldöd vagyg beviszed a vállalkozóit választásod szerint (vagy x-eled hogy elhagytad :))


Ha beadtad, akkor egy két napon belül érkeznie kell egy visszaigazolásnak a megszüntetésről

megszünés napjával beadod az iparüzési változásbejelentőt, az iparűzési adóbevallást, (ez eddig az önkormányzathoz megy)

a nav-hoz: 1158-as bevallás, 1101-es bevallás, 1165 (áfa, ha áfás vagy) 1108as bevallás 11t1041 változásbejelentő ekkor vagy kész ha ezt mind leadtad

az idei év vállalkozásból származó jövedelmedről pedig 1153-as bevallásban jövőre kell bevallást adni. Akkor viszont kizárólag önadózó lehetsz

2011. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Azt elfelejtettem mondani, hogy én éves adóbevalló vagyok, EVÁs és 40 órás "hagyományos" munkavégzés mellett.
2011. máj. 31. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Sikerült elintézni?

Én egyszerűen nem boldogulok ezzel az elekrtonikus ügyintézéssel, megőrjít.

2011. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ha evás vagy akkor is le kell adni amit a fentiekben irtam, akár nullásan is, eva bevallás meg adóévet követően kerül majd benyujtásra. maga a szüneteltetés a saját ügyfélkapudon keresztül intézhető. Ha nincs könyvelőd (mert akkor az ő segítségével intézheted) akkor dobjál privit és segítek.
2011. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egyéni vállalkozó megszünésekor miért kell 1108-as nyomtatványt is kitölteni, meg 1158-ast is. Vagy csak akkor kell a 08-as ha van alkalmazottja?
2011. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nagyon jó, hogy megvan honnan kell letölteni a nyomtatványt, én is sokat szenvedtem, de a nyomtatványkitöltővel nagy bajban vagyok, nem találom. Mármint a keretprogramot. Tud valaki segíííííteni? :(


Köszönöm!

2012. szept. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az az adóhatóság honlapjáról tudod letölteni. Abevjava a neve.
2012. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Köszönöm!


Annyira bekavarodtam a nyomtatványok keresésébe, hogy eszembe sem jutott, hogy az általános kitöltő jó lesz ide. :)

2012. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!